TSH- arvosta

Hei

Voisiko aamulla otettu S -TSH 1.00 mU/l arvo viitata liikatoimintaan. Olen kärsinyt omituisista oireista jo pitkään (näköhairiö, silmäkivut, vapina, yleinen huonovointisuus, kasvojen punoitus, lämpöily) ja nämä oireet voimistuvat iltaa kohden.
2103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö otettu myös T4V arvoa samalla? Pelkästä TSH:sta ei voi vielä päätelä mitään.
1...2 ovat yleensä erinomaisia arvoja.

Äänestä

Kannattais myös kilpirauhasen vasta-aineet tarkistaa, nekin voi tehdä kiusaa ennen kuin toiminta-arvot selvästi pielessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jetsu2 kirjoitti:

Hei

Voisiko aamulla otettu S -TSH 1.00 mU/l arvo viitata liikatoimintaan. Olen kärsinyt omituisista oireista jo pitkään (näköhairiö, silmäkivut, vapina, yleinen huonovointisuus, kasvojen punoitus, lämpöily) ja nämä oireet voimistuvat iltaa kohden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu