Musse 2015 vedetty takaisin

Tuomo Jurva

2

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä FORD!!!

      Juu, eipä niitä tänne ollut myyty...kannattaa opetella lukemaan!!!
      "Ford on joutunut kutsumaan kiireellä korjaamolle 53 kappaletta Mustang 2015:a. Autot on myyty Yhdysvaltoihin ja Kanadaan."

      Tuo 53kpl on aika vähän, kun vertaa esim.toyotan MILJOONIIN....Ja GMllä kuolee onnettomuuksissa tuo määrä, ennen kuin tehdas noteeraa mitenkään!! VW-konsernin TSI ja DSG "käyttäjävioista" puhumattakaan!!!


      On se hienoa huomata miten vähä vikaisella ja luotettavan valmistajan autolla sitä ajeleekaan!! Kohta jo 4.mondeo tilaukseen luottavaisin mielin!

    • takaisinkutsu

      Eipä taida Jurvan Tuomo olla ihan kartalla kun ihmettelee noin isosti 53 - siis vii-den-kym-me-nen-kol-men - Mustangin takaisinkutsua. Jos samassa mittakaavassa ihmeteltäisiin esimerkiksi BMW:n viime kesänä takaisinkutsumaa 1,6 miljoonaa turvatyynyvikaista autoa, tai Toyotan äskettäin takaisinkutsumaa 1,7 miljoonaa jarruvikaista autoa, niin minkähän kokoisia ne jutut olisivatkaan.

      Eivätkä nuo miljoonan-kahden takaisinkutsut ole edes niitä isoimpia. General Motors on kutsunut erilaisten vikojen takia autoja huollettavaksi 30 miljoonaa. Pelkästään tänä vuonna.

      Toivottavasti se Mustang tulee piakkoin tännepäin, farmariMondeolle pitää kohta alkaa katselemaan seuraajaa. Kun tilantarve on pienentynyt niin on se ainakin harkitsemisen arvoinen vaihtoehto. Vai mitä...
      http://www.iltalehti.fi/autot/2014102118769653_au.shtml

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1084
    2. 68
      984
    3. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      938
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      932
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      885
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      649
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe