Hesari syynissä

7

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et osaa kirjoittaa äidinkieltäsi edes siedettävän oikein etkä ole käynyt päivääkään yliopistoa, ja silti neuvot tieteilijöitä heidän ammatissaan. Se on tragikoomista ja noloa, mutta omapa on asiasi jos haluat munata itsesi kolossaalisesti kaikilla suunnilla ja tahoilla.

      Opastusta olet kyllä saanut ylen määrin, mutta kun ei näköjään ole kauhalla annettu niin seuraukset ovat sitten mitä ovat.

    • Vau mitä logiikkaa:
      "Uskallan sanoa näin vaikka en voi todistaa tieteellisesti että menneisyydessä olisi tapahtunut erinlailla kuin Hesarin artikkelit kuvasivat - ja juuri tämä on se pointti joka osoittaa myös Hesarin levittävän väärää tietoa."

      Ja mitäs tämä tarkoittaa: "..joka osoittaa myös Hesarin levittävän väärää tietoa.". Osoittaa myös Hesarin levittävän väärää tietoa? Mihin tuo myös-sana viittaa, johonkin kuviteltuun medioiden salaliittoon vai onko se Torpan rehellinen tunnustus siitä, että hänkin myös levittää väärää tietoa?

      • Taitaa kyse olla lähinnä siitä, että lahjattomuuttaan ja oppimattomuuttaan Torppa vain kompuroi äidinkielensä kanssa molemmin jaloin.


    • Kohta 3) perusteella t-torppa näyttää todellakin olevan sitä mieltä ettei t-torpan murhaa voitaisi tutkia, jos sellainen tapahtuisi.

    • Poiminto blogistasi, torppa:

      "Kaikki elämän synnyn ja kehittymisen todisteet ovat nykyisyydessä."

      Aivan.

      Juotko sinä torppa maitoa?

      Esitin taas kerran tuon varsin yksinkertaisen kysymyksen, johon en ole saanut sinulta vieläkään vastausta.

      Minä tiedän miksi et vastaa: Olet todellisuutta pakeneva pelkuri ja valehtelija. Juuri sellainen, jollaisen ihmisen pitää olla ollakseen kreationisti.

      • Puolimutkateisti

        "Minä tiedän miksi et vastaa: Olet todellisuutta pakeneva pelkuri ja valehtelija. Juuri sellainen, jollaisen ihmisen pitää olla ollakseen kreationisti."

        Juuri noin.

        Lisäksi Torppa yrittää rahastaa noilla valheilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      63
      2458
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      103
      2125
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2087
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2037
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1855
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      563
      1773
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      16
      1638
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      55
      1448
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1403
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      77
      1370
    Aihe