Eihän noitten pitäny millään rangaistusleirillä olla, vaan vaativia tehtäviä ja ihmettelen kun ei anneta talvivarusteita, meinaaks ne hankkii noille keuhkokuumeen tuolla, sitten kun yks sairaalaan niin herätään ihmettelee, kuinkas täs näin kävi, puolialasti ovat näihin ilmoihin nähden. Ei oikein vastaa odotuksia. Kyllähän erämaassakin ollaan nuotiolla , saa syödä ja sellasta, noh, jospa noille onkin laitettu vankileri olosuhteet....hmmm
ihme syysmyrsky...
outomyrsky
12445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä tää nyt on taas tätä samaa. Katsojille rankemppaa kuin koskaan ennen.
Tuulikki hymisee ja Jonathan viheltää. (vituttaa saatana sentään)
Tuulikki piti nostaa pystyyn ainakin viisi kertaa kahden miehen voimin ensimmäisessä tehtävässä. Pitäisi ton lärvinsä edes kiinni. Narissut ensimmäisestä minuutista lähtien.
Se oli Pertti tai Andte joka vihelsi! Jonathan oli samaan aikaa pk:ssa.
Minua kuvottaa tämä Jonathan-viha tällä sivustolla! Alkakaa lapset olla ihmisiksi...
Eihän tämä todellakaan ole mikään rankkuleiri. Eihän nämä asukkaat ole rikkoneet sääntöjä mitenkään, paitsi Jonathan. Noi simputus punnerrukset vois jättää väliin. muuten tietenkin nuo tehtäväthän ovat niitä BB_tehtäviä, mitä turhauttavampia sitä parempia, tarkotushan on saada porukat mokaamaan ja tekemään sääntörikkomus.
"Eihän noitten pitäny millään rangaistusleirillä olla, vaan vaativia tehtäviä ja ihmettelen kun ei anneta talvivarusteita"
Höpö höpö!
Heille annettiin ohjeet, mutta eihän kaupunkilaisrouva mitään ymmärrä. Jonathan ymmärsi, samoin Pertti, kuten Andtekin - He pukivat niin paljon päälle kuin vain mahtui ja laittoivat loput tavaransa säkkiin.
Tuulikki ajatteli taas että pääsee luistelemaan vastuusta ja saa kaikki pakkasmakuupussia myöten BB:ltä, eikä hänen tarvitse tehdä itse mitään.
Jonathan jopa sanoi Tuulikille että pukisi päälleen ja Pertti sanoi ettei ottaisi mitään keinokuituvaatteita mukaan ettei hän paleltuisi, mutta kun ei "rouvalle" sovi.
Siinä on nyt sitten "talon kokenein" paleltumassa.
Tuulikilla on kuitenkin asiat sen verran hyvin, että vaikka tässä on kyse selviytymistehtävästä, hänellä on mahdollisuus päästä lämpimään, kunhan tekee sen päiväkirjahuoneen kautta ja jatkaa siitä hotelliin ja seuraavaan Extra lähetykseen selittämään kuinka ei luovuttanut vaan kyse oli ikärasismista.
Luuleeko tosiaan tuottaja, että me katsojat haluamme katsoa asukkaiden kidutusleiriä? Emme tosiaankaan halua! Eikä kenenkään terveyttä saa vaarantaa.
Itse Tuulikki sinne VAPAAEHTOISESTI halusi.
Mikä perkele tuossa on niin vaikea ymmärtää?
Kun on kyse vapaaehtoisesta kisasta, josta annettiin selkeät ohjeet ja vaatimukset ennen päätöksiä, olisi tuollekin omien sanojensa mukaan "kokeneelle" pässille pitänyt olla päivänselvää ettei siellä missään viiden tähden hotellissa olla!
Hänellä on täysi oikeus VAPAAEHTOISESTI luovuttaa ja suksia ulos televisiosta!
Ehkäpä Tuulikki saa pk:ssa jonkin kipupiikin, joka toivottavasti helpottaa oloa. Jos selkä edelleen kipeä huomenna , ei varmaan henkilökohtaisista kisoista tule mitään.
Eikä toisiakaan voida velvottaa jatkuvasti auttelemaan.
bb:n huono puoli on se, että ohjelman tuottajat eivät itse katso ohjelmaansa kritisoiden, vaan me katsojat.
Ei syysmyrsky, vaan RANGAISTUSLEIRI, miksi???? Tuotanto nauttii !
Ollaan SUOMESSA! Jos tuo ei ole kiusaamista, niin mikä!
KUNON TEHTÄVIÄ nyt noille tonne myrskyyn.
Onpa taas paljon mainostettu syysmyrsky pilattu jonninjoutavilla prinsiippien hokemilla ja tikkarimarsseilla. Pari kuusta tuotu tehtäväalueelle rekvisiitaksi ja se on sitten siinä. Odotin kyllä enemmän fyysisiä tehtäviä. Ei kiinnosta katsoa tollasta simputusta.
Tuotannolla todellakin on ideat vähissä. Jotenkin tästä syysmyrskystä tulee mieleen armeijan suursotaharjoitus tai joku vanha suomileffa jossa täytyi aina olla Suomen armeijan esittelyä mukana.
Ihan kun olisivat rankkuleirillä, ei ole kyllä katsojille kivaa tollanen touhu, kai nyt syysmyrskyssäkin vois jotain viihdettä olla, edes pikkukonjakit pojille ja kunnon sapuskat, vai onko noi salarankulle joutuneet, hohhoijaa, en kyllä jaksa kidutusta kattoo 6 päivää, joten ensviikolla jatkan ehkä katsomista.