Ihana chihuahua

Onnellinen chihu

Onnellinen olen ihanasta chihuahuasta jonka hankimme kennel Nordic Flaminstarista noin 2,5 vuotta sitten. Koira ollut terve ja todella rakas perheenjäsen. Fix rekisterissä eli ei paperikoira, mutta korvaamattoman arvokas meille. Ihanaa syksyä kaikille chihuahuan omistajille.

10

634

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtgrdth

      Ei se silloin ole chihuahua, vaan sekarotuinen.

      Ja kys. kennelistä kannattaa tehdä ilmoitus, kun kerran teettelee "chihuahoita" paperittomina. Ties mikä välipentueen kukkanen tuo teidänkin on... pennun emä varmaan puskee lisää rahatukkopentuja vielä tänäkin päivänä, väh. 2 rkt vuodessa?

      • Onnellinen chihu

        Ei väliä mikä chihumme toisten silmissä on. Rakastamme sitä. Tuomitsevia ihmisiä jostain syystä välttelen. Huomaan olevani onnellisempi.


      • sinäsensanoit
        Onnellinen chihu kirjoitti:

        Ei väliä mikä chihumme toisten silmissä on. Rakastamme sitä. Tuomitsevia ihmisiä jostain syystä välttelen. Huomaan olevani onnellisempi.

        Välttele jatkossa koiran ostamista pentutehtaasta niin huomaat ettei sinua tuomita ja huomaat olevasi onnellisempi!!


    • huhhhuh

      Jos koirallasi ei ole papereita se on vain pikkukoira ei chihuahua. FIX rekisteri on sekarotuisille tarkoitettu rekisteri. Jokaikisellä rotukoiralla on paperit. Turha uskoa tai kuvitella muuta. Tiesithän että sekarotuisen koiran suositushinta on max 100€ toivottavati et maksanut piskistäsi enempää. Hyvä että rakastat koiraasi, mutta hävetä saat, ostit sen säälittävästä pentutehtaasta. Tehtyä et enää tekemättömäksi saa, toivottavasti et enää jatkossa tue pentutehtailua.

      • ei ole koira

        Rottakoira ahahahahagahahhjhahahahajahshah


    • Kyytipoika täältä

      Mitä mieltä olet Toy foxista? Sellainenkin olisi kiva kyydissä.

    • Eskofani

      Se sun pikku räksyttäjä chihurottas tartteku reijänpäähänsä eli sertiä jota tekee lapua..

    • pikkukoirat

      Oote hölmöjä. Siis te jotka luulette että toisen koira ei ole sen routinen kun hän sanoo. Mistä luulette tietävän onko se chihu vai ei??


      Ihanaa että ihmiset rakastavat koiriansa!:-)

      Ja te muut... miettikää mitä tänne lähetätte!

      • pikkukoirat

        Piti laittaa et ootte hölmöjä. Siis te jotka luulette että toisen koiraa ei ole sen rotuinen kun hän sanoo. Mistä luulette tietävänne onko se chihu vai ei??


    • eivalheelle

      Keskustelun aloittajasta on tehty selvityspyyntö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      409
      1795
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      135
      1302
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      116
      1296
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      160
      1257
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1036
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      872
    7. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      733
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      671
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      122
      600
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      23
      598
    Aihe