Entä jos onkin näin:
"Kiitos zetojen ja niiden dragoniaaniystävien, teillä on internet".
Joitakin keksintöjä väitetään tehdyn alienien salaisella avustuksella. Sehän täytyy tietenkin ehdottomasti kieltää, mutta voiko savua olla ilman tulta? No, tuo lause on kotoisin kanavoinnista, arcturuslaisilta vallan!
"Kiitos zetojen ja niiden dragoniaaniystävien, teillä on internet".
Joitakin keksintöjä väitetään tehdyn alienien salaisella avustuksella. Sehän täytyy tietenkin ehdottomasti kieltää, mutta voiko savua olla ilman tulta? No, tuo lause on kotoisin kanavoinnista, arcturuslaisilta vallan!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tässä tapauksessa on helppo sanoa, että väite on täyttä puppua. Internetin syntyhistoria on niin hyvin dokumentoitu, että siihen ei jää alienien mentäviä aukkoja.
Väittävät, että vihjeitä on annettu ja annetaan edelleen, usein monelle henkilölle yhtäaikaa, jotta sovellus sitten jonkun toimesta onnistuisi. Teknisesti ihmiskunta on kehittynyt vallan huimasti viime vuosikymmeninä. Eikä silti oikeastaan 'tiedetä', mitä esim. sähkö on, ei tunneta painovoiman ja magnetismin suhteita. Tietysti luullaan, että tunnemme, vai kuinka?
Sähkö on elektronien liikettä johteessa, positiivisten ja negatiivisten ionien liikettä elektrolyyteissä joita ovat happojen, suolojen ja emästen vesiliuokset sekä sulatteet ja elektronien sekä postitiivisten aukkojen liikettä puolijohteissa. Mikä asia sinulla on sähkön suhteen epäselvää?
Noinhan sinä uskot, kun sinulle on noin opetettu.
man-made alukset on tietysti tehty ET-alusten pohjalta. Internet on on ihan omaa keksintöämme.
Todistettavasti ainoa alieeneilta saatu tieto, jolla on ollut merkitystä maallisen
teknologian kehitykseen on Roswell-turmaufon jäänteistä löydetty kärkitransistori.
Se on ainakin jossakin määrin edistänyt puolijohdetekniikkamme kehitystä.
Alieenit ovat myös suurella todennäköisyydellä viljapeltokuvioviestinnän kautta
koettaneet välittää meille hyödyllistä ulkoavaruudellista teknologista tietoutta,
mutta valitettavasti ei vielä toistaiseksi kukaan ole viljapeltokuviosymboleja
onnistunut luotettavasti tulkitsemaan.
Roswell- turmaufon rakenteista löydettyä äärimmäisen lujaa ja kevyttä , ennen
tuntematonta metallilaatua on myös paljon tutkittu, mutta mitään soveliasta käyttöä sen kummemmin sotilas- kuin siviiliteknologiankaan tarpeisiinkaan ei sille ole toistaiseksi löytynyt.
Pettymys oli myös Roswell-turman alienvainajien lääketieteelliset obduktiot.
Mitään uutta biologian tai lääketieten alueelle ne eivät tuoneet.
Merkittävää universaalista tietoa saattaisi sisältyä myös Rendlehamissa ylikersantti Pennistonin muistiinkirjoittamien, "Majakanvalo-ufon" kyljessä oleviin hieroglyfeihin,
mutta niitäkään ei sitten valitettavasti ole kukaan pystynyt tulkitsemaan.
No justiinsa !
Aina täällä syytetään maan viranomaisii ja hallituksii uhmojen salailust !
Uhmoväkihän se itte salailee !
Mikseivät kirjota viestei esm. Lontoon kielellä , eikä hieroklyyffeillä tai peltoi tallaamalla !
Luulis ny unniversaalisen älyn Lontoon tekstii ossaavan !
Ufovierailujen hyötyjä ajatellen ei pidä keskittyä pelkästään teknologiseen puoleen.
Ne hyödyttävät taloudellisesti myös vierailupaikkakuntien turismia.
4G- verkot toimii 800 ja 1800 megahertsin taajuuksilla. Radioamatöörit varmaan voisivat sanoa miten asia on.
Kärkitransistorista kirjoitteli eräs toinenkin eräällä toisella palstalla. Tosin eri nikillä siellä ;)
No siitä riittää huumoria kaikille nikeille !
Niinpä, ja se kirjoittaja mainitsi myös ettei enää kirjoittele täällä.