iphone 4s ongelma!!!

Kun otan iphone 4 ässälläni kuvan, siitä kuuluu Aina ääni,
siitä huolimatta, onko kännykkä äänettömällä vai ei. Tämä on rasittavaa, koska se rajoittaa kameran käyttöä erilaisissa tilanteissa ja kuvaaminen herättää huomiota :/
osaisiko joku auttaa ja kertoa mitä voisin tehdä?
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

laita koodii bebe niin tuun hoitaa asiat kuntoon ;) 0404194296

Äänestä

Käynnistä uudelleen ja käännä kytkimestä äänettömälle - käynnistä kamera. Eikuulu ääntä, jos värkki on kunnossa.

Äänestä
  • Mä teippasin kaijuttimen umpeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


beibi98 kirjoitti:

Kun otan iphone 4 ässälläni kuvan, siitä kuuluu Aina ääni,
siitä huolimatta, onko kännykkä äänettömällä vai ei. Tämä on rasittavaa, koska se rajoittaa kameran käyttöä erilaisissa tilanteissa ja kuvaaminen herättää huomiota :/
osaisiko joku auttaa ja kertoa mitä voisin tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu