Veljeni puolesta kyselisin jos joku autoguru voisi auttaa.
Auto on tietysti Mazda, tarkemmin 626 glx 2,00l V.90v.
Veljeni väitti että kenno maksaisi 300euroa mutta gooletin ja halvemmallakin voisi saada. En itse tiedä autoista paljoa mutta ilman sitä kennon vaihtoa auto ei lämpiä ja kun pakkaset jo tulleet.
Hän mainitsi myös jotain kennon riveistä 2-3 rivinen en tiedä mitä tuo tarkoittaa vai ovatko molemmat sopivia?
Edelleen sanoi ettei kennon hankinta ole ongelma vaan sen asentaminen ja luultavasti koko kojelauta pitää ottaa irti.
Onkohan jossain yksityiskohtaisia ohjeita miten tuo pitäisi tehdä vai viedäkö suosiolla asiantuntijalle, ei olisi oikein varaa.
Ihme kyllä tuon ikäisessä autossa muuta vikaa tällä hetkellä ole.
Voisiko jostan muualta saada tuon kennon halvalla vaikka jostain hajottamolta.
Eihän tässä ole kuin uusi kenno ja sen asentaminen kuinka vaikeaa tuo voi olla?
On se aika tumpelo tuo velikin mutta luulisin että hyvillä ohjeilla se onnistuisi ihan meiltä kahdelta.
Kiitollinen tiedoista.
Terveisin,
Mikko
Lämmityslaitteen kenno
5
151
Vastaukset
- tissulle vastaus
Ei kannata ostaa uutta kennoa 300 eurolla. Pääset halvemmalla, kun tilaat autollesi romunkerääjän paikalle, joka maksaa autostasi 50 euroa. Tämän jälkeen ostat 300 eurolla vastaavan Mazda-pascan tilalle, kuitenkin sellainen missä lämmityslaite pelaa.
Näin säästät 50 euroa, eikä sinun tarvitse liata pikku kätösiäsi ja voit jatkaa köyhäilyäsi 50 euroa rikkaampana.Kyseessä ei minun auto ja kun pellit sun muut ovat kunnossa ainoastaan tuo kenno vialla.
Edelleen odottelen autogurua vastaajaksi.- olet tissu paska
ml77 kirjoitti:
Kyseessä ei minun auto ja kun pellit sun muut ovat kunnossa ainoastaan tuo kenno vialla.
Edelleen odottelen autogurua vastaajaksi.Olet Köyhyyspalstan kyttä, sensuroija. Alias ex-tissu.
Tiedän, mistä saisit korjausohjeet, mutta en kerro, koska et vähä-älyisyytesi vuoksi osaisi sitä kuitenkaan korjata. Olet lisäksi pasca eikä tapanani ole ollut auttaa paskoja hyypiöitä.
Tuo kennon vaihtaminen on aika iso homma. Oletko kokeillut puhdistaa jäähdytysjärjestelmää siihen tarkoitetulla kemikaalilla? Saattaisi päästä paljon helpommalla ja halvemmalla.
- fakta tieto
Ikävä tuottaa pettymys mutta googletapa lisää mazdan lämpiämisestä! MAZDAT EI LÄMPENE niihin ei saa lämpöä mazdat on ja ovat aina olleet pakastearkkuja todella rasittavia talvi "autoja" jos nyt semmoisia hökötyksiä autoiksi voi edes sanoa.
Ei auta uus termostaatti ei auta se uus kennokaan eikä taida auttaa edes sähköinen vesipumppu!
mazda= FAIL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 23814935
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?411908- 1781391
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1021300- 281189
- 122948
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30912Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81764Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80718- 75648