mutta kun se hajosi, niin siirryin monikulttuurisuuden ihailuun. Oikeastaan palvon muslimeita, niillä on oikeat aatteet, sillä ISIS-järjestöllä varsinkin.
Ennen ihailin Neuvostoliittoa
Lieksan kommunisti
689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaikille mainitsemillesi käy kuten kommunismille! Ne katoaa!
Kieltämättä kommunismiaatteissa oli joitakin hyviäkin kohtia, mutta valitettavasti se ei ole toiminut missään maassa! Isis on hetkellinen, ohimenevä ilmiö ja kun muslimitkin saavat enemmän koulutusta ja vaikutteita länsimaista hekin rauhoittuvat ja sivistyvät pois tappamisen ja sotimisen tieltä...tosin se vie aikaa!
Niin kauan kuin uskovat koraaniin, niin ei suurta edistystä tapahdu.
Suomen kommunistit oli vekkulia väkeä -70 luvulla! Kävivät volvoilla töissä ja puhuivat kommunismin ihanuudesta! Venäjällä ja kiinassa eivät vissiin silloin käyneet volvoilla töissä ja kehuneet systeemiä, vaan olivat poispääsyllään siitä!
Suomen kommarit kääntyi demareiksi kun kommunismi lopahti venäjältä ja totuus alkoi valkenemaan systeemistä!
minä olin Neuvostoliitossa töissä ja kyllä ne ihmiset jotka tunsin oli iloisia ja ystävällisiä.
Suomessa oli kahden laisia kommunisteja, oli niitä joilla oli jalat maassa ja niitä joilla oli teoria päässä ja iso suu nk. esim. Soinilla tänä päivänä. Paljon puhetta ilman totuutta.
Teoriassa systeemi on hyvä, mutta ihminen on niin itsekeskeinen, että ei voi sitä totuttaa.
Tere Eero ja kumppanit, oli se 1960-70 luku hienoa aikaa,
Kuollut komukka paras komukka.
ressukka korvaat sen, että työväenpuolueet on mahdollistanut sinunkin ryyppäämisen, ajoivat meinaan sosiaaliturvan ja saat haukkua netissä mm. komkoita, rääpäle.