Susi pelko....

Autoa pelkäävä.

Susi pelko on aivan turhaa hysteeriä,lapset pannaan suurempaan vaaraan kun heitä kuljetetaan autoilla kouluun. Autot tappaa lapsia ja aikuisia päivittäin susi ei.Mieluummin auto hysteeri kuin susi.Ajatelkaa vähä.

11

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauhia amatzon

      Mulla on ainakin kauhia poliisifobia ja tummukammo!

    • kuollut koirasusi pa

      Toivottavasti sinulla ei ole lapsia, eikä tulisi olemaankaan, kun et ymmärrä lapsen pelkoa. Jos lapsi pelkää, kukaan lastaan rakastava vanhempi ei pakota häntä kulkemaan yksin kävellen kouluun. Ei siinä auta kertoa, ettei susi mitään tee.
      En itsekkään usko suden käyvän ihmisen kimppuun. Mutta nyt ei olekkaan kyse susista, vaan koirasusista, joita Rktl ja kumppanit häkkiautoillaan tuovat maakuntiin. Johan Ilpo Kojola kirjoitti lehdessä, että perhoon jäi kymmenien sekasikiöiden lauma -90 luvulla. Nämä ne riehuu nyt Toholammilla.
      Pyydetään Perhosta ja Halsualta virka-apua, jos viranomaiset ei saa mitään aikaiseksi.

      • Autoa pelkäävä.

        Lapsi ei osaa pelätä jos vanhemmat ei pelota ja luo hysteriaa.


    • Rohkeat perholaiset

      Eipä ole yksikään kirjoittaja tässä ketjussa vielä kertonut, mitä vahinkoja sudet ovat Perhossa aiheuttaneet, kun niitä pitää jahdata kyläkunnittain ja ympäri vuoden.

      On kerrottu susien aiheuttamien vahinkojen korvaushakemuksistakin, mutta taitavat olla samaa nollaluokkaa perholaisten ammuskelijoitten rohkeuden kanssa. Helppohan se on moottoriajoneuvoilla metsästää ja tappaa jokainen metsän elukka, niin hirvet, sudet kuin oravatkin.

      Ja sama sukulaismafia suojelee omiaan ja hyräilee pakastimiensa takana...

    • PETO TAPPAA!½!!

      ÄLÄ NYT!!!

      • dkw

        Sykäräisten tilanne tälle vuodelle Liikenne - Sudet 6-0


    • Kysyn vaan

      Jos susi ei tapa, niin millä se sitten elää? Ja eikö pelko aiheuta mitään vaaraa?

    • Autoa pelkäävä.

      Autot tappaa vaikka vain syövät pensaa ja tiisseliä.Sujet olis kuollu näläkään jos ihmislihalla eläisi.

    • gyselijä

      Missäs se auto tosiaan tappoi rannalla olijan karatessaan haikiiristä?

    • kullannuppuja

      OHOO, mitäs nyt?

      Susi kävi kiinni seitsemänvuotiaan pojan käteen tiistaina puolilta päivin Ähtärin eläinpuistossa. Poika oli ollut tapahtuma-aikaan perheensä kanssa susitarhan luona.

      Tällä hetkellä vielä selvittämättömistä syistä poika oli päässyt susitarhan verkkoaidan viereen, jolloin tarhassa ollut susi oli tarttunut pojan käteen kiinni vetäen käden aidan läpi susitarhan puolelle. Tuolloin aitauksessa ollut toinen susi oli tarttunut pojan käsivarteen kiinni. Paikalla olleet henkilöt olivat saaneet irrotettua sudet irti pojan kädestä.

      Tapahtumassa loukkaantunut poika on toimitettu jatkohoitoon Tampereen yliopistolliseen keskussairaalaan. Kädessä olevat vammat ovat poliisin mukaan vakavia.

      Aamulehti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      148
      6921
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      35
      3868
    3. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      307
      3244
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      71
      2842
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      6
      2296
    6. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      21
      1873
    7. Liikaa vauhtia

      Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp
      Suomussalmi
      47
      1728
    8. 15
      1666
    9. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      5
      1634
    10. 72
      1470
    Aihe