Susi pelko....

Autoa pelkäävä.

Susi pelko on aivan turhaa hysteeriä,lapset pannaan suurempaan vaaraan kun heitä kuljetetaan autoilla kouluun. Autot tappaa lapsia ja aikuisia päivittäin susi ei.Mieluummin auto hysteeri kuin susi.Ajatelkaa vähä.

11

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauhia amatzon

      Mulla on ainakin kauhia poliisifobia ja tummukammo!

    • kuollut koirasusi pa

      Toivottavasti sinulla ei ole lapsia, eikä tulisi olemaankaan, kun et ymmärrä lapsen pelkoa. Jos lapsi pelkää, kukaan lastaan rakastava vanhempi ei pakota häntä kulkemaan yksin kävellen kouluun. Ei siinä auta kertoa, ettei susi mitään tee.
      En itsekkään usko suden käyvän ihmisen kimppuun. Mutta nyt ei olekkaan kyse susista, vaan koirasusista, joita Rktl ja kumppanit häkkiautoillaan tuovat maakuntiin. Johan Ilpo Kojola kirjoitti lehdessä, että perhoon jäi kymmenien sekasikiöiden lauma -90 luvulla. Nämä ne riehuu nyt Toholammilla.
      Pyydetään Perhosta ja Halsualta virka-apua, jos viranomaiset ei saa mitään aikaiseksi.

      • Autoa pelkäävä.

        Lapsi ei osaa pelätä jos vanhemmat ei pelota ja luo hysteriaa.


    • Rohkeat perholaiset

      Eipä ole yksikään kirjoittaja tässä ketjussa vielä kertonut, mitä vahinkoja sudet ovat Perhossa aiheuttaneet, kun niitä pitää jahdata kyläkunnittain ja ympäri vuoden.

      On kerrottu susien aiheuttamien vahinkojen korvaushakemuksistakin, mutta taitavat olla samaa nollaluokkaa perholaisten ammuskelijoitten rohkeuden kanssa. Helppohan se on moottoriajoneuvoilla metsästää ja tappaa jokainen metsän elukka, niin hirvet, sudet kuin oravatkin.

      Ja sama sukulaismafia suojelee omiaan ja hyräilee pakastimiensa takana...

    • PETO TAPPAA!½!!

      ÄLÄ NYT!!!

      • dkw

        Sykäräisten tilanne tälle vuodelle Liikenne - Sudet 6-0


    • Kysyn vaan

      Jos susi ei tapa, niin millä se sitten elää? Ja eikö pelko aiheuta mitään vaaraa?

    • Autoa pelkäävä.

      Autot tappaa vaikka vain syövät pensaa ja tiisseliä.Sujet olis kuollu näläkään jos ihmislihalla eläisi.

    • gyselijä

      Missäs se auto tosiaan tappoi rannalla olijan karatessaan haikiiristä?

    • kullannuppuja

      OHOO, mitäs nyt?

      Susi kävi kiinni seitsemänvuotiaan pojan käteen tiistaina puolilta päivin Ähtärin eläinpuistossa. Poika oli ollut tapahtuma-aikaan perheensä kanssa susitarhan luona.

      Tällä hetkellä vielä selvittämättömistä syistä poika oli päässyt susitarhan verkkoaidan viereen, jolloin tarhassa ollut susi oli tarttunut pojan käteen kiinni vetäen käden aidan läpi susitarhan puolelle. Tuolloin aitauksessa ollut toinen susi oli tarttunut pojan käsivarteen kiinni. Paikalla olleet henkilöt olivat saaneet irrotettua sudet irti pojan kädestä.

      Tapahtumassa loukkaantunut poika on toimitettu jatkohoitoon Tampereen yliopistolliseen keskussairaalaan. Kädessä olevat vammat ovat poliisin mukaan vakavia.

      Aamulehti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4835
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      119
      1953
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1269
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1055
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe