Susi pelko on aivan turhaa hysteeriä,lapset pannaan suurempaan vaaraan kun heitä kuljetetaan autoilla kouluun. Autot tappaa lapsia ja aikuisia päivittäin susi ei.Mieluummin auto hysteeri kuin susi.Ajatelkaa vähä.
Susi pelko....
11
279
Vastaukset
- Kauhia amatzon
Mulla on ainakin kauhia poliisifobia ja tummukammo!
- kuollut koirasusi pa
Toivottavasti sinulla ei ole lapsia, eikä tulisi olemaankaan, kun et ymmärrä lapsen pelkoa. Jos lapsi pelkää, kukaan lastaan rakastava vanhempi ei pakota häntä kulkemaan yksin kävellen kouluun. Ei siinä auta kertoa, ettei susi mitään tee.
En itsekkään usko suden käyvän ihmisen kimppuun. Mutta nyt ei olekkaan kyse susista, vaan koirasusista, joita Rktl ja kumppanit häkkiautoillaan tuovat maakuntiin. Johan Ilpo Kojola kirjoitti lehdessä, että perhoon jäi kymmenien sekasikiöiden lauma -90 luvulla. Nämä ne riehuu nyt Toholammilla.
Pyydetään Perhosta ja Halsualta virka-apua, jos viranomaiset ei saa mitään aikaiseksi.- Autoa pelkäävä.
Lapsi ei osaa pelätä jos vanhemmat ei pelota ja luo hysteriaa.
- Rohkeat perholaiset
Eipä ole yksikään kirjoittaja tässä ketjussa vielä kertonut, mitä vahinkoja sudet ovat Perhossa aiheuttaneet, kun niitä pitää jahdata kyläkunnittain ja ympäri vuoden.
On kerrottu susien aiheuttamien vahinkojen korvaushakemuksistakin, mutta taitavat olla samaa nollaluokkaa perholaisten ammuskelijoitten rohkeuden kanssa. Helppohan se on moottoriajoneuvoilla metsästää ja tappaa jokainen metsän elukka, niin hirvet, sudet kuin oravatkin.
Ja sama sukulaismafia suojelee omiaan ja hyräilee pakastimiensa takana... - PETO TAPPAA!½!!
ÄLÄ NYT!!!
- dkw
Sykäräisten tilanne tälle vuodelle Liikenne - Sudet 6-0
- Kysyn vaan
Jos susi ei tapa, niin millä se sitten elää? Ja eikö pelko aiheuta mitään vaaraa?
- Autoa pelkäävä.
Autot tappaa vaikka vain syövät pensaa ja tiisseliä.Sujet olis kuollu näläkään jos ihmislihalla eläisi.
- gyselijä
Missäs se auto tosiaan tappoi rannalla olijan karatessaan haikiiristä?
- kullannuppuja
OHOO, mitäs nyt?
Susi kävi kiinni seitsemänvuotiaan pojan käteen tiistaina puolilta päivin Ähtärin eläinpuistossa. Poika oli ollut tapahtuma-aikaan perheensä kanssa susitarhan luona.
Tällä hetkellä vielä selvittämättömistä syistä poika oli päässyt susitarhan verkkoaidan viereen, jolloin tarhassa ollut susi oli tarttunut pojan käteen kiinni vetäen käden aidan läpi susitarhan puolelle. Tuolloin aitauksessa ollut toinen susi oli tarttunut pojan käsivarteen kiinni. Paikalla olleet henkilöt olivat saaneet irrotettua sudet irti pojan kädestä.
Tapahtumassa loukkaantunut poika on toimitettu jatkohoitoon Tampereen yliopistolliseen keskussairaalaan. Kädessä olevat vammat ovat poliisin mukaan vakavia.
Aamulehti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026