Susi pelko on aivan turhaa hysteeriä,lapset pannaan suurempaan vaaraan kun heitä kuljetetaan autoilla kouluun. Autot tappaa lapsia ja aikuisia päivittäin susi ei.Mieluummin auto hysteeri kuin susi.Ajatelkaa vähä.
Susi pelko....
11
259
Vastaukset
- Kauhia amatzon
Mulla on ainakin kauhia poliisifobia ja tummukammo!
- kuollut koirasusi pa
Toivottavasti sinulla ei ole lapsia, eikä tulisi olemaankaan, kun et ymmärrä lapsen pelkoa. Jos lapsi pelkää, kukaan lastaan rakastava vanhempi ei pakota häntä kulkemaan yksin kävellen kouluun. Ei siinä auta kertoa, ettei susi mitään tee.
En itsekkään usko suden käyvän ihmisen kimppuun. Mutta nyt ei olekkaan kyse susista, vaan koirasusista, joita Rktl ja kumppanit häkkiautoillaan tuovat maakuntiin. Johan Ilpo Kojola kirjoitti lehdessä, että perhoon jäi kymmenien sekasikiöiden lauma -90 luvulla. Nämä ne riehuu nyt Toholammilla.
Pyydetään Perhosta ja Halsualta virka-apua, jos viranomaiset ei saa mitään aikaiseksi.- Autoa pelkäävä.
Lapsi ei osaa pelätä jos vanhemmat ei pelota ja luo hysteriaa.
- Rohkeat perholaiset
Eipä ole yksikään kirjoittaja tässä ketjussa vielä kertonut, mitä vahinkoja sudet ovat Perhossa aiheuttaneet, kun niitä pitää jahdata kyläkunnittain ja ympäri vuoden.
On kerrottu susien aiheuttamien vahinkojen korvaushakemuksistakin, mutta taitavat olla samaa nollaluokkaa perholaisten ammuskelijoitten rohkeuden kanssa. Helppohan se on moottoriajoneuvoilla metsästää ja tappaa jokainen metsän elukka, niin hirvet, sudet kuin oravatkin.
Ja sama sukulaismafia suojelee omiaan ja hyräilee pakastimiensa takana... - PETO TAPPAA!½!!
ÄLÄ NYT!!!
- dkw
Sykäräisten tilanne tälle vuodelle Liikenne - Sudet 6-0
- Kysyn vaan
Jos susi ei tapa, niin millä se sitten elää? Ja eikö pelko aiheuta mitään vaaraa?
- Autoa pelkäävä.
Autot tappaa vaikka vain syövät pensaa ja tiisseliä.Sujet olis kuollu näläkään jos ihmislihalla eläisi.
- gyselijä
Missäs se auto tosiaan tappoi rannalla olijan karatessaan haikiiristä?
- kullannuppuja
OHOO, mitäs nyt?
Susi kävi kiinni seitsemänvuotiaan pojan käteen tiistaina puolilta päivin Ähtärin eläinpuistossa. Poika oli ollut tapahtuma-aikaan perheensä kanssa susitarhan luona.
Tällä hetkellä vielä selvittämättömistä syistä poika oli päässyt susitarhan verkkoaidan viereen, jolloin tarhassa ollut susi oli tarttunut pojan käteen kiinni vetäen käden aidan läpi susitarhan puolelle. Tuolloin aitauksessa ollut toinen susi oli tarttunut pojan käsivarteen kiinni. Paikalla olleet henkilöt olivat saaneet irrotettua sudet irti pojan kädestä.
Tapahtumassa loukkaantunut poika on toimitettu jatkohoitoon Tampereen yliopistolliseen keskussairaalaan. Kädessä olevat vammat ovat poliisin mukaan vakavia.
Aamulehti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"899299Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1645829Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1475172Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El125013Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään384198Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m863509Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta583444Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1102831En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102811Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä442790