Kuopio renkaiden vaihto

Opiskelija tulokas

Missä kannattaa vaihtaa talvipyörät alle? Mitkäs hinnat täälläpäin?

5

724

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opiskelija tulokas

      polkupyörääni

    • kakskax

      Eikö isi- tai äiskä ole opettanut rengasta vaihtamaan ?

    • kumien opettaja

      Kysellä näemmä osaat mut jospa opiskelisit sen renkaanvaihdonkin :-)

    • kolikon 2puolta

      Renkaiden vaihtohan on ihan bolt-on job, siis jos sulla on kaksi rengaskertaa, kesä- ja talvipyörät omilla vanteillaan. Pitäisi onnistua itsekin.

      Auton nostamisessa kannattaa olla tarkkana, nostaa kunnollisella tunkilla ja oikeasta kohdasta. Ei olisi pahitteeksi laittaa vielä vaikka akselipukki varmistukseksi ja ainakin vaihtoon tuleva tai pois vaihdettu rengas auton alle siksi aikaa kun autossa ei ole pyörää paikallaan. Jos auto putoaa tunkilta niin ei pääse ainakaan ihan maahan asti putoamaan vaan renkaan varaan.

      Liikkeessä renkaiden vaihto kustantanee muutaman kympin, samalla kun hyvät koneet ja osaava henkilökunta on siinä ihan vieressä voisi tarvittaessa tarkastuttaa tasapainotuksen ja pyytää renkaiden pesunkin mikä on kyllä erittäin hyödyllistä, säästää senkin vaivan itseltä, puhtaita renkaita on mukavampi käsitellä eikä ruoste iske niin ärhäkästi vanteisiin, puhtaat vanteet voi sitten itse vaikka vahatakin.

    • polikija

      puijon pyöräpiste. myös niuvan sairaalassa on polkupyöräkorjaamo ja on edullinen ja osaava. ja tämä ei ollut vitsi. opiskelijalle hyvä kun on halpakin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1442
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      56
      849
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      683
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      680
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      333
      651
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      644
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      72
      609
    Aihe