Vihkisormus

Vanhempieni puolesta kysyn. Vanha isäni kadotti vihkisormuksensa ja äitini on tapahtuneesta kovin murheissaan. Onko toivoa sormuksen löytymiseen? Mistä kannattaisi etsiä?
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei!

Sormus löytyy jostain pimeästä paikasta. Kannattaa etsiä jostain laatikosta. Toiveet on erittäin hyvät.

Äänestä
  • Toivo heräsi vaan sormusta ei löytynyt.. ei edes ole montaa paikkaa mistä etsiä. Vai jäiköhän jotain vielä katsomatta?

    Äänestä

Katsele jos on paikka jossa pöytä seinän vieressä onko jalan takana. Tai seinän ja reunan välissä.
Taskuja. Jos vaatteet olleet kaapissa etsi kaappien lattioilta. Itse löysin kadottamani takkinaulakosta kengästä. Oli pudonnut taskusta sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytär kirjoitti:

Vanhempieni puolesta kysyn. Vanha isäni kadotti vihkisormuksensa ja äitini on tapahtuneesta kovin murheissaan. Onko toivoa sormuksen löytymiseen? Mistä kannattaisi etsiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu