työkaveri

Olen ihastunut työkaveriini. Olen tulkinnut välillä hänenkin katseensa ja eleensä ihastuneiksi. Välillä hän taas tiuskii minulle ja katsoo murhaavasti kun tulen aamulla töihin. En yhtään tajua mistä tässä oikein on kysymys. Tunnen itseni ihan sellaiseksi narusta vedettäväksi sätkynukeksi, mikä liikkuu silloin kun hän haluaa ja sinne kun hän haluaa.
10935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ehkä hänellä on ristiriitaisia tunteita sinua kohtaan. Ehkä joku syy miksei voi näyttää oikeita tunteitaan (vielä).

Äänestä

Nainen on turhautunut ja peloissaan kun ei ole varma sinun tunteistasi?

Äänestä
  • kuka sanoi että nainen????

    Äänestä

  • sanoitko sinä kirjoitti:

    kuka sanoi että nainen????

    Vastaukset ei menekään käsikirjoituksen mukaan.

    Äänestä

Minusta ihastuminen paistaa kyllä kilometrien päähän, en usko että siitä voi erehtyä.

Äänestä
  • Niin etköhän antanut itse vastauksen kysymykseesi, ei ihastunut ihminen "tiuski ja katso murhaavasti", siksipä oletkin ? Joten jatka elämääsi, kyllä ne tunteesi haalistuu aikanaan ja en suosittele työpaikkaromanssia, koska siinä voi mennä vaikka lopulta koko työpaikka alta.

    Äänestä

Jos Hän katsoo Sinua kerrankin murhaavasti niin on absurdia haaveillakaan mistään ihastumisista. Silloin ärsytät toista jo tässä vaiheessa. No jos haluat huonon suhteen niin siitä vaan jatkamaan.

Äänestä

Mä kyllä luulen, että on kuullut sinusta juoruja, jotka eivät pidä paikkaansa ja kiukuttelee sinulle siksi. Voisitko selvittää asiat hänen kanssaan puhumalla kahden kesken?

Äänestä
  • Jos itse ihastuu johonkuhun ei se meinaa että johonkuhun on ihastunut myös ihastujaansa . Sillä ei siis ole mitään tekemistä juorujen kanssa, ja mistäs päättelet että juorut on paikkaansa pitämättömiä ? Voihan tuo aloittajan ja monen muunkin ihastumisen kohde olla varattu, voi olla muutenkin ettei vois vähempää kiinnostaa koko päälle hönkijä. Kyllä jos murhaavalla katseella katsotaan pitäis jo vetää omat johtopäätökset, se on vihaa ei suinkaan ihastusta.

    Äänestä

työkaverisi on luultavasti huomannut ihastuksesi ja sitä vituttaa se, eli ei voisi vähempää kiinnostaa teikäläinen. mutta yrittää suhtautua kuin työkaveriin, välillä vaan menee hermo ja alkaa vituttaa kun et tajua ettei sitä kiinnosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä tämä on? kirjoitti:

Olen ihastunut työkaveriini. Olen tulkinnut välillä hänenkin katseensa ja eleensä ihastuneiksi. Välillä hän taas tiuskii minulle ja katsoo murhaavasti kun tulen aamulla töihin. En yhtään tajua mistä tässä oikein on kysymys. Tunnen itseni ihan sellaiseksi narusta vedettäväksi sätkynukeksi, mikä liikkuu silloin kun hän haluaa ja sinne kun hän haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu