vieläkö vanha oppii.

Opetelkaa siistin kirjoitustavan !!!! Ettei nuoremmat sano höppänäksi.
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siittä vaan , vai sanoo ne meitä höppänäksi - Se oli minulle ihan outoa .
Kirjoitellaan niinkun ajatuksen juoksu milloinkin sanelee.
Ei tätä täälä kannata senkummemmin aatella , kunhan aikaa tapetaan . Sitähän meillä nyt on .
Sanotaan että kun jää eläkkeelle on heillä aina kiire. Minä en ole sitä porukkaa , ei ole ollut koskaan kiire , aina olen kerinnyt siinä kun muutkin tällä hämäläisellä hitaudella --valmista tulee ja hyvää jälkeä.

Äänestä

Kyllä aika on loppumassa 89v pappa sanoi kun ekakertaa lääkäriinmeni, näin lyhytkö se elämä oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HÄVETTÄÄ kirjoitti:

Opetelkaa siistin kirjoitustavan !!!! Ettei nuoremmat sano höppänäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu