Olisi taas aika katsastaa vaihtoehtoja perheen uudeksi kakkosautoksi. Laitteella tullaan pyörimään pääasiassa taajama-alueella, joten kohtuulliset ajo-ominaisuudet riittää.
Tärkeätä on, että autossa on neliveto ja se on luotettava. Pitkät matkat ja paljon tilaa tarvitsevat ajot hoidetaan sitten sillä ykkösellä, jonka merkkiä ja mallia en kerro ettei keskustelu ajautuisi harhapoluille.
Ymmärräykseni mukaan Subarun Impussa olis ainakin asiallinen neliveto, hyvä luotettavuus ja katumaastureita paremmat ajo-ominaisuudet. Budjettiin mahtuvalla koneella (1,6L) suorituskyky on ainakin paperilla huonon ja surkean välimaastossa, mutta kyllä sillä varmasti rouvan kauppareissut hoitaa.
Kertokaapa kokemuksia Impulla ajavat, kyse on nsiis tästä uusimmasta versiosta.
Impreza
5
256
Vastaukset 5
- että silleen
Muistathan sitten noudattaa täältä saamiasi teinikikuliasiantuntia vastauksia, ja toimia niiden pohjalta..........
Jos olisin taas itse hankkimassa autoa, (minkä merkkistä tahansa)niin raahaisin itseni lähimmälle koeajopaikalle, ja pyytäisin auton koeajoon esim viikonlopun yli, niin siinä ajassa ehtii saada autosta kuin autosta jonkunlaisen käsityksen.- SubaRuko?
Hyvä että silleen, olen kanssasi täysin samaa mieltä sitä, että koeajamalla auton siitä saa hyvän peruskäsityksen uutena.
Siinä ei kuitenkaan selviä, kuinka auto pelittää esimerkiksi pari vuotta käytettynä, esiintyykö tyyppivikoja jne.
Nämä teinipoikien vastaukset olen oppinut jo näillä palstoilla suodattamaan ja jättämän omaan arvoonsa.
- eräs subarulla ajava
turvallinen auto kaikin puolin. Noilla tehoilla vaikea saada luistelemaan ja jos jotenkin onnistuu niin ajonvakautus hoitaa loput. Käytännön ajossa ihan ponteva laite nurkkapyöritykseen mutta onnistunut ohittaminen perustuu lähinnä yllätykseen. Yksi markkinoiden luotettavimmista ellei luotettavin nelivedoista manuaalivaihteisena. Automaatit sitten asia erikseen..
Jälleenmyyntiarvokaan ei varmaan päätä huimaa.
Perus harmaavarpunen, hoitaa tonttinsa varsin kelvollisesti joka suhteessa paitsi luotettavuudessa ja etenemiskyvyssä jotka ovat luokkansa parhaita. - Matti43
Meillä on kakkosautona vuosimallia 2013 oleva BMW 320i TwinPower Turbo Xdrive Toimii lähinnä työmatka- ja kaupunkiautona. Ykkösenä on sitten maasturi.
Neliveto ja automaattivaihteisto toimii erittäin hyvin ja koska kilometrejä tulee vain noin 15000 km/vuosi en näe järkevänä dieseliä.
Kokeilehan muitakin merkkejä..- NoSe
Ai tämäkö onkin Pemaripalsta? Enpä tiennytkään, voi surkeus. Saakohan tuosta mainonnasta s-poonuksia vaiko plussaa? Kyllä se taitaa niin olla että suomi24 palstoilta ei kannata asiallisia vastauksia odottaa minkään valtakunnan kysymyksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?242513Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko871637- 1351033
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.143773Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv100740Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si80721- 54712
- 13697
On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus43642Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12638Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan100637- 142579
- 65571
Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44569- 47566
- 42540
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä54528S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan14526Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36520Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas29516