Skoda pilasi kaiken

Voi kun mua kiusataan, miksi sekaannuin skodaan? Aluksi ajattelin että olsiin kova äijä mutta sitten menin kyykyttelemään rekkoja muiden kaltaisteni kanssa ja päädyin nettiin videolle. Meni työt ja skooda. Voi voi tätä kurjuutta.... Miksi menin Skodaan sekaantumaan
15206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sä oletkin ihana Toyotan myyntipelle, niin ihana ja fiksu kuin muutkin kaltaisesi.

Äänestä

Mitähän vaikutusta automerkillä oli kyseiseen tapaukseen? Eiköhän se ole kuski joka ajaa ja ohjaa, auton merkki tai malli ei pelaa siinä mitään roolia.

Äänestä

Skodalla on taipumus pilata kaikki. Se pilaa ihmissuhteet, avioliitot, hajottaa perheet, vie terveyden (taka-akselin pompotus, huojahtelu, tekniikan pettäminen, kolarit, korin luhistuminen, jne.)

Äänestä
  • Sinut on ainakin pilattu kokonaan vaikka Skodalla ei ole siihen ollut mitään vaikutusta.

    Äänestä

  • epäonninen synnytys? kirjoitti:

    Sinut on ainakin pilattu kokonaan vaikka Skodalla ei ole siihen ollut mitään vaikutusta.

    Näpytteletkö viisauksiasi itse vielä kohdusta. Tungettiinko läppäri hanurin kautta sinne sisälle vai miten?

    Äänestä

  • skeida oksettaa kirjoitti:

    Näpytteletkö viisauksiasi itse vielä kohdusta. Tungettiinko läppäri hanurin kautta sinne sisälle vai miten?

    Sinä olet jäänyt vauvan asteelle sinne kohtuun. Mutta älä oksenna sinne, pilaat asuinympäristösi.

    Äänestä

  • Terve ja moro kirjoitti:

    Sinä olet jäänyt vauvan asteelle sinne kohtuun. Mutta älä oksenna sinne, pilaat asuinympäristösi.

    Toi taka-akseli taavi on saanut pakariinsa ristikkonivelen.

    Äänestä

Skoda takaa ankean elämän. Syksyn suursuosikki jota jonotetaan...

Äänestä
  • Parempi olla pässi kuin imbesilli ääliö

    Äänestä

Ai skodanko takia mulla ei enää seiso ja vaimo lähti, mulle jäi vain tää skooda.
Auton väri on sininen, mutta siitä huolimatta ei seiso. Kaveri vinkkasi aikoinaan, että osta sininen, niin saat kunnon stodiksen, taisi puhua omiaan.

Äänestä
  • Laitan ny tän skodan seisontaan, kun en sitä enää tarvi.

    Äänestä

Mukavaa porukkaa täällä. Aloittaja valittaa elämänsä surkeutta ja plussaa tulee. Sama juttu jos auto hajoaa. Plussaa tulee. Ja miinusta jos auto on kunnossa ja kuski tyytyväinen.

Mukava palsta mukaville ihmisille.

Äänestä
  • Harmi, että miinusten antaminen lopetettiin. Olis voinut helposti laulaa suohon tuollaiset röllipeikot.

    Äänestä

  • Terve ihminen kirjoitti:

    Harmi, että miinusten antaminen lopetettiin. Olis voinut helposti laulaa suohon tuollaiset röllipeikot.

    Niin. Oli se aikaa. Kun Skoda-Jorma kehtasi väittää, ettei TSI ole hajonnut, tuli hetkessä kymmenen miinusta. Kyllä röllipeikko valehtelijan tunnistaa etänä ja nopsaan.

    Äänestä

Oksettaa skoodat ja niiden kuljettajat. Ei vain voi mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyntipelle peloton kirjoitti:

Voi kun mua kiusataan, miksi sekaannuin skodaan? Aluksi ajattelin että olsiin kova äijä mutta sitten menin kyykyttelemään rekkoja muiden kaltaisteni kanssa ja päädyin nettiin videolle. Meni työt ja skooda. Voi voi tätä kurjuutta.... Miksi menin Skodaan sekaantumaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu