Niin siis otsikko jo kertoi ongelmani eli mitä voisi ostaa tulevalle isälle lahjaksi isäinpäivän. Meille on esikoinen syntymässä helmikuussa joten jotain voisi ostaa kun suurimmat riskit on jo kumminkin ohi.
Lahja vinkkejä odottaen!
Mitä tulevalle isälle?
10
7271
Vastaukset
- Unna
kortsuja!
- aliisa
Teetä t-paita jossa on kuva vaavista eli ultraäänikuvasta! Helioksella voi teettää.
Sitten mieskin voi kantaa vauvaa vuorostaan kunnes syntyy.- minä
tosi hyvä idea!!!!
ootko itse teettäny paitaa? mitä mies oli mieltä? - aliisa
minä kirjoitti:
tosi hyvä idea!!!!
ootko itse teettäny paitaa? mitä mies oli mieltä?aion teettää kun tuun paksux, eli en oo vielä tehny
- Nimetön
Ei vielä mitään. tulee isä vasta sit kun lapsi on maailmassa.
- piipi
Mä ainakin aion ostaa molempien muksujen puolesta isille jotain pientä kivaa, vaikka toinen ei ole vielä syntynyt. Sain mäkin äitienpäivänä lahjan vaikka esikoinen oli vielä masuasukki. :)
- Nimetön
piipi kirjoitti:
Mä ainakin aion ostaa molempien muksujen puolesta isille jotain pientä kivaa, vaikka toinen ei ole vielä syntynyt. Sain mäkin äitienpäivänä lahjan vaikka esikoinen oli vielä masuasukki. :)
Joka perheessä on omat tavat. Meillä on isää muistettu vasta sit kun lapset on maailmassa. Meillä on kaikki 3 lasta kyllä syntynyt marraskuussa joten meillä on aina isäpaivän aikoihin melkoinen rumba. ;)
- miimupiimu
Empä menis ostamaan mitään,tuo huonoa onnea...
Kaverini ostivat isänpäivälahjaksi perheelleen tuliterän audin, nyt kun vauvakin on kohta tulossa,pitäähän se olla kunnon tila farkku..leuhittelivat sillä kuin kukkoset tunkiolla..ja pienokainen tuli, mutta taivaan enkeli vei..nyyh.. - äippä
kun ei se vielä ole ISÄ , hyvää kannattaa odottaa eli sitä ensimmäistä isäinpäivää.
Jaksa nyt odottaa onhan niitä äitienpäiviäkin tulossa. - Anonyymi
Mä ostaisin tulevalle isälle pienen fiilis-lahjan nyt ja isomman sit kun vauva on sylissä. Tyyliin “Isä est. 2025” -muki tai avaimenperä, ja ultraäänestä pieni kuva korttiin – toimii ja on yllättävän tunteikas hetki, kun sen antaa aamukahvin kanssa. Oon tilannut personoituna tällasia Muokkikselta, oli nopea toimitus ja hyvä laatu: https://muokkis.fi/collections/isanpaivalahjat. Jos haluut vielä käytännöllistä twistiä, tee kylkeen pieni “odottavan isän ensiapupaketti”: suklaata, kofeiinia ja korvatulpat 😄
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621384
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40975Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38705- 14630
- 36616
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28612Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19590Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553