ketkä kaikki on menossa haminaa 5.1.2015
haminaan menossa
4
350
Vastaukset
- Evltn
Meni jo. itse tuli aikanaan käytyä. Silloin oli herrasmiestouhua 80-luvulla, kapiaiset ja santsarikokelaat olivat ihmisiä. Turha singahtelu toimistolla jäi pois, mutta metsässä mentiin lujaa. Silti pari sai lähteä komppaniasta maitojunalla. Soveltuvuus joukkueenjohtajaksi selviää yleensä metsäkeikoilla ja junailuissa.
Kuulin, että nykyään voivat santsarikokelaat olla kasarmilla kyykyttämässä kun silmä välttää. Turhaa demotivointia ja pilkunviilausta, voi olla lähellä simputusta. Lieköhän sopivia tehtäviinsä?
Onneksi on tuttu pääesikunnassa. Anonyymiä palautetta voi aina antaa. - IKJU8
JA TÄLLÄSTA SIEL OLI..https://www.youtube.com/watch?v=6UVaStI1r3I&list=PLmb1Thl8L0Nh6brwLRZvqUBJJmiGn6Mb4&index=22
- lerppäihko
Tulin jo poiskin parin viikon kokemuksen jälkeen.
- pistooli3r5e
Minä kaduin, että menin inttiin, mutta järjestin itseni sieltä pois.
Olin alokkaana lähes koko ajan vempassa. Toiset olivat leireillä minä kasarmilla, olin esim keksinyt, että jalkani on venähtänyt ja klinkkasin sitä.
Siellä oli tyhmiä kokelaita jotka halusivat päteä. Oli taas leiri viikko ja minä oli kasarmilla lähestulkoon yksin tuvat olivat tyhjillään.
Kävin vessassa kakkasin pönttöön ja poimin sieltä mukaani muutaman pökäleen. Menin tyhjään kokelaiden tupaan ja laitoin pökäleitä kokelaiden patjojen alle. En kaikkien ihan noin periaatteesta.
Kesti 5 päivää ja kokelaat palasivat leiriltä. He ihmettelivät tuvassa olevaa hajua hakivat jonkun kapiaisenkin katsomaan. Mutta eivät keksineet hajulle syytä. Se haju oli sellainen mieto ja imelä, ei sellainen kuin tuoreesta paskasta lähtee ja kokelaat joutuivat jäämään hajusta huolimatta tupaansa.
Sitten osa heistä alkoi sairastella saivat vatsatauteja jne...
Sitten joku niistä idiooteista keksi tutkia patjojen alta ja siellähän oli sitä itseään.
Kun asia tuli julki meidät komennettiin koko komppania riviin ja päällikkö käski syyllisen astua rivistä, muuten kaikki lomat peruttaisiin.
No minä sitten ilmoittauduin rivistä. Kehotin päällikköä haistamaan paskan ja tunkemaan pistoolin hanuriinsa. Päällikkö kihisi raivosta.
Minun armeijani loppui siihen. En joutunut edes sivariin. Sain hullunpaperit. Ei tullut myöskään korvauksia ihme kyllä. Enkä oikeuteen joutunut, eikä poliisi tullut perään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen866005Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,3015322Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk503345Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään102916Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1062729Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t41675Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.171598Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,211520Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät321459Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1781094