Eli oon 14 ja mulla on ahdas esari.. mitä pitäis tehä et sais kuntoon? Se "kusireikä" näkyy juuri ja juuri kokonaan, eikä oikeen huvittais mennä käymään terkkarilla näyttääs, puhumattakaan mistään leikkauksista...
ahdas esari..
7
208
Vastaukset
Oletko ajatellut itsemurhaa? ei tarvitsisi huolehtia ahtaasta esinahasta enää ;). No, jos haluat venytellä sitä niin venyttele suihkussa, ja kyllä sen pitäisi siitä löystyä vielä. Jos ei niin leikkaus. Vaikka se on ihan henkilökohtainen päätös haluaako leikkaukseen vai ei.
Käy nyt kuitenkin tohtorilla. Leikkauksen vaihtoehtona on nykyisin kai joku hormonivoidehoito. Venyttelykin tietysti tepsii kun vain jaksaa treenata.
- Hhi.
Iho venyy joten venyttele. Kannattaa kuitenki käydä terkkarilla näyttää sitä ja pyytää asiantuntijan mielipide. Se ei tapa sua, sä et kuole jos meet sinne ja annat sen tutkii sut.
- ghndc
kuumaa teini pillua tästä linkistä!
http://j.gs/2841832/paljastapintaa- mainokset ärsyttävät
mitä tarkoittaa "adfly" ja miksi sivustolla pitää klikata varmistus että poistun sieltä?
- ebin
itellä oli sama juttu, kantsii hakee apua, itse hankin leikkauksen eikä mitään ongelmia enää
- esariKehari
En ole tälläisesta ongelmasta ennen kuullutkaan. Voit aina anoa siirtymistä päiväkodin puolelle jos esikouluun alkaa niin ahtaat paikat tulemaan. Olethan sentään jo 14 -vuotias pippeli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981