Mitä näet työasiaani? Ei ole vielä löytynyt sitä oikeaa paikkaa. Kauanko joudun vielä yrittämään? Milloin elämäni kirkastuu?
Mies 791
Haluaa tietää
388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei!
Työasioissasi tosiaan on jotain ristiriitaa sinun itsesi kanssa. Löydät hyvän paikan, kun mietit itse, mistä oikeasti pidät. Käy sen jälkeen tarvittavat kurssit, jonka jälkeen voit hakea työhön josta pidät. Näen kuitenkin tunnelisi päässä valoa. Valon seassa on myös liekkejä, eli lähelläsi on tai tulee ihmisiä, jotka auttavat sinua.
Kiitos. Minulla on hyvä koulutus jo. 4½ vuotta kesti. Liittyykö tuohon työasiaani myös muutto koska näet liekkejä? Juttelin eilen herran kanssa kun tapasimme työasiastani? Mitä näet tähän vielä? Näetkö auttajista enemmän?
Hei!
Jos koulutusta vastaava työ on se mitä haluat, niin silloin et luonnollisestikaan tarvitse kursseja. Pientä täydennystä näyttäisi kuitenkin olevan tarpeen - ei tietenkään mitään vastaavanlaista määrää. Sen saatat saada itsellesi jopa itse opiskelemalla.
Liekit tarkoittavat minulle aina rakkautta. Muuttoa ne eivät merkitse. Muutot näkyvät minulle eri tavoin.