olen parivuotta kärsinyt esim, jatkuva palelu/alilämpö, tihentynyt virtsaamistarve, lihasnykiminen, puutumiset,verenkiertohäiriöt ym.
kesällä leikattu kaularanganpullisuma- oireet jatkuu ja epäilen autonomisenhermoston tai sympaattisenhermoston häiriötä?
Onko joku saanut apua kyseisiin sairauksiin ? esim ,lääkitys ja hoito
mies47
Hermosto-oireitako ??
4
792
Vastaukset
- rheetjjt
ettei vaan olisi diabetes kyseessä...
- hermosto
sokeriarvot ja kilpirauhanen tutkittu
- On tuolta
Paljastaa terveyden salakavalat aiheuttajat!
http://pappasmurffi.nettisivu.org/laaketiede-vs-terveystiede/ - pots
Sairastan POTSia(muita nimityksiä vegetatiivinen dystonia, dysautonomia, ortostaattinen intoleranssi, autonomisen hermoston toimintahäiriö, neurastenia) . Oireita on heikotus, pään sumuisuus, väsymys, ahdistus, hikoilu, heikko kuuman sieto, kova syke seistess, matala vp jne. Pystyasennossa ei pysty olla montaa tuntia päivässä. POTSin voi laukaista hormonaaliset muutokset ja virukset. Myös erilaiset traumat esim liikenneonnettomuus.
Minun hoitona on varovainen kuntoutus, esim alussa kävelyä 5 min 2 krt/viikko. Siitä nostetaan rasituksen tasoa asteittain. Pieniä ruoka-annoksia pitkin päivää pitää verensokerit tasaisena. Suolavesi(2-3 l/pv) ja lakritsi nostaa verenpainetta ja parantaa verenkiertoa. Esim. jotkin psyykelääkkeet nostavat verenpainetta, rauhottavat hermostoa ja näin mahdollistavat kuntoutumisen alun. Florinefia ja midodriinia käytetään ulkomailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028