olen parivuotta kärsinyt esim, jatkuva palelu/alilämpö, tihentynyt virtsaamistarve, lihasnykiminen, puutumiset,verenkiertohäiriöt ym.
kesällä leikattu kaularanganpullisuma- oireet jatkuu ja epäilen autonomisenhermoston tai sympaattisenhermoston häiriötä?
Onko joku saanut apua kyseisiin sairauksiin ? esim ,lääkitys ja hoito
mies47
Hermosto-oireitako ??
4
952
Vastaukset
- rheetjjt
ettei vaan olisi diabetes kyseessä...
- hermosto
sokeriarvot ja kilpirauhanen tutkittu
- On tuolta
Paljastaa terveyden salakavalat aiheuttajat!
http://pappasmurffi.nettisivu.org/laaketiede-vs-terveystiede/ - pots
Sairastan POTSia(muita nimityksiä vegetatiivinen dystonia, dysautonomia, ortostaattinen intoleranssi, autonomisen hermoston toimintahäiriö, neurastenia) . Oireita on heikotus, pään sumuisuus, väsymys, ahdistus, hikoilu, heikko kuuman sieto, kova syke seistess, matala vp jne. Pystyasennossa ei pysty olla montaa tuntia päivässä. POTSin voi laukaista hormonaaliset muutokset ja virukset. Myös erilaiset traumat esim liikenneonnettomuus.
Minun hoitona on varovainen kuntoutus, esim alussa kävelyä 5 min 2 krt/viikko. Siitä nostetaan rasituksen tasoa asteittain. Pieniä ruoka-annoksia pitkin päivää pitää verensokerit tasaisena. Suolavesi(2-3 l/pv) ja lakritsi nostaa verenpainetta ja parantaa verenkiertoa. Esim. jotkin psyykelääkkeet nostavat verenpainetta, rauhottavat hermostoa ja näin mahdollistavat kuntoutumisen alun. Florinefia ja midodriinia käytetään ulkomailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711273Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8210415- 514483
- 244187
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni164132Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv363940Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573839No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413663- 573379
- 423075