Ostin siis käytettynä Peltosen sukset merkinnöillä Delta Air channel core/Delta cap, minkä sortin sukset on kyseessä (perinteinen, luistelu..?)?
Mitkä sukset ostin? Suksien merkinnöistä kysymys!
5
3019
Vastaukset
- Lunta odotellessa
Perinteinen todennäköisesti. Peltosen kuvastoa lainaten ne ovat hiihtoa muutaman kerran talvessa harrastaville tarkoitettu suksipari. Mutta mikäs niillä on hiihtäessä jos vaan toimivat.
- hohoh5
Paljonko maksoit? Voihan noilla yhden jäälenkin tehdä....
- amatöörihiihtäjä
220 ekeä oli mielestäni halvat koska sain sauvat kaupanpäälle.
- ghjkfqhe
toivottavasti oli hyvät sauvat ja siteet - muutoin olisit voinut saada paremmat sivakat vaikkapa vähän käytettynä...
- Cityman499
Aika erikoista, ostaa sukset eikä tiedä ovatko ne vapaan vai pertsan. Minusta hintakaan ei ole edullinen ottaen huomioon että ne ovat käytetyt. Olen aktiivikuntohiihtäjä, ikää 65 v. Eka muovisukset ostin 1976. Käytössäni on useita pareja ja ne on tehty 1990-2010. Kuntohiihtäjän kannalta niissä ei ole merkittävää eroa. Ratkaisevaa on suksen profiili. Tarkoitan tällä sitä, että käytettyjä vanhoja suksia ei pidä hylkiä, jos pohjat ovat ok. eivät siis naarmuiset tai rikki. Ja niitähän saa kympillä kahdella, kun osaa hakea oikeista paikoista. Miksi monta paria? Esim. yksi pari on pelkästään liistereille, näin pääsen vähemmällä voitelulla, tai paremminkin voiteen poistotyöllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315346- 363701
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833263- 112505
- 292102
- 122027
- 1631876
- 1051352
- 141318
- 1371154