Kerrostalon bulimikko

Oksentelija97

Mua karmii ajatus ja pelkään aina, että postilaatikosta tipahtaa kirje joko naapurilta tai isännöitsijältä oksenteluäänieni vuoksi.

Oksennan aina muovipussiin olkkarissa, koska kuulen hyvin kun naapurit vetää vessan/valuttaa hanaa. Usein muyös pidän telkkaria päällä/soitan musiikkia. Ajattelen siis, etten ole niin kovaääninen kun teen näin... Onko teillä kokemuksia asiasta? Pelkään niin paljon äänien kuuluvan naapurikämppiin ja jääväni kiinni, kuolisin häpeästä! Asun siis yksin yksiössä. Haluisin vaan kuolla.

2

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yteg

      Mulla sama, asun yksin ja tuntuu kuin tämän talon seinät olis tehty paperista kun naapurien puhe kuuluu niin selvästi, joten oksentamisessa hirveintä on pelko siitä, että joku naapureista kuulee ja tajuaa mitä teen. Asia vaivaa ja hävettää niin paljon, että välttelen naapureita ja yritän peittää ääniä soittamalla musiikkia kovaa. (ihmetteleeköhän naapurit miksi soitan musiikkia monta kertaa päivässä mutta vain muutaman minuutin kerrallaan?) olen joskus oksentanut jopa suihkussa muka ääniä peittääkseni ja juossut lähi metsään oksentamaan, koska täällä tuntuu aina siltä että joku kuuntelee :/

    • 13+20=33

      Sehän riippuu aivan siitä kui äänekkäästi oksentelee. Ilman sormia on huomattavasti hiljaisempaa oksentaa kuin sormien kanssa, tällaisen huomion olen tehnyt. Sormet aiheuttaa sitä pirun kakomista ja yökkäilyä, mitä ei tapahdu ilman sormia.
      Ehkä tyhmä neuvo, mutta jos äänet pelottaa, niin opetelkaa oksentaan ilman sormia - siis mikäli ette sitä vielä handlaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5430
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1432
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      941
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      812
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      799
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      784
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      773
    Aihe