Pelasti itselleen mitä pelastettavissa oli. Tätä se on kunnallispolitiikka pikkupaikkakunnilla. No veroja voi aina korottaa ja järjestää palkkiovirka poliitikolle suojatyöpaikassa.
SCC:n puuhamies lähetti rahat itselleen
Tyhmä kaupunginjohto
13288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No näinhän se tietysti meni!
Liikemies Kari ei myöskään huomannut savua.
http://www.hs.fi/sunnuntai/a1414206028584
katsoisit huomenillalla MOTin.
Luinpa hyvinkin. Hesa kertoo että scc-hankkeen ensimmäinen merkittävä äänestys oli kaup.hallituksessa vasta elokuussa ja luvut 7-4. Jokainen tietää että tuolloin hanke oli tukevasti karilla ja kaupungin rahat jo menneet, minkä asian lehti tuo hyvin esille.
Tulipa luettua. Hämeessä on paljon tyhmiä.
Avoin kutsu muillekin.
Ritskulla tällä hetkellä hyvin hynää, mutta Hämeenlinna tällä hetkellä ainakin 200 000€ tappiolla tossa SCC-pelleilyssä ja summa kasvaa vielä reilusti!
Emme huomanneet käyttää kaupungissa vaikuttavaa kansainvälistä osaamista.
Moniosaaja Sylvain Kipre olisi ratkaissut osaamisellaan ja kontakteillaan kaikki esteet ja nyt meillä olisi Euroopan suurin autotalo ja kaupungin taloustilannekin paranemaan päin.
Persut sössivät tämänkin homman.
http://johannesaaltonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/68235-vasemmistoliiton-ehdokas-sylvain-kipre-on-todiste-moniosaajasta
Hah ha .."tohtoritason" lumppurahtari Kipren neuvoilla ja suhteilla kaupunkiin olisi tullut maailman suurin autokauppa.Niin pätevä kaveri on tämä edellisissä eduskuntakuntavaaleissa 200 ääntä saanut rikastuttaja.
Niin ja olihan se vasemmistoliitto vielä se puolue?
Kun on ollut aikaisemmissa vaaleissa sekä kokoomusta että vihreitä.
Voi viddu mikä tuuliviiri mutta vassareihin kelpaa kaikki.
Harrastaa mm. rumpujen soittoa;)
Kiprekö vihreissä?
Saatan uskoa kun on ollut noinkin hyvää pataa kansanedustaja Oras Tynkkysen kanssa.
http://photos1.blogger.com/blogger/677/1889/1600/kipreoras.jpg
Maailman suurin autokauppa Hämeenlinnaan! Sallikaa minun nauraa oiken kovasti! Ja rahoittajana Uganda Idi Amin!
Kaikki muistamme kun Kekkosen luottomies ministeri Mattila Hyvinkäältä ( Hämeestä myös) lähetti rahojaan Nigerialaishuijareille menettäen omaisuutensa. Ja nyt satojen miljoonien arvoisen autonarikan kehittelijä Hämeenlinnasta muka jakelee satoja tuhansia ympäri maailmaa kaiken sorttisille rikolliseten leskille. Tuskin autokauppiaa opetteleva voi tyhmempi olla kuin ministeri - joten varasti rahat itselleen. Surullista vain on, että hämeenlinnalaiset verovelvolliset kärsivät tästä eniten.
Ei Idi Amin enää rahoita kun on poistunut henkien viidakkoon. Kunnia hänen muistolleen.
Luonnossuojelujärjestöt voisivat perustaa Idin muistoa kunnioittavan säätiön ja pystyttää patsaan Kampalan torille.
Tämä syystä että Idi ruokki Victoriajärven ja ylisen Niilin krokodiilit niin hyvin, että laji säilyi toipui elinvoimaiseksi ja on sitä vieläkin.