baarissa hikoilu

hikoilija

Aina kun meen baariin niin ensiks on ihan sopiva olo, ei kuuma eikä kylmä. Mut sitten ku on vähä aikaa ollu siellä, ja varsinki jos vähänkin tanssii, niin hikoilen kuin kainaloistani tulisi vettä. Päänahkani hikoile varsinkin aivan kamalasti ja hiukset menevät sen äköisiksi kuin olisin suihkussa käynyt ja sitten hävettää... Ja vielä haluunkin tanssia paljon. Kaikki kaveritkin aina ihmettelee miten hikoilen niin paljon. Tuskin näytän miestenkään silmissä kovin kauniilta kun hikoilen kuin norsu.. Päällä mulla on yleensä farkut ja joku toppi, pitäskö mun sitte vähentää pukeutumista vaikka talvikin tulee?
Oisko jollain siis vinkkiä miten estää tätä hikoilua, tai edes pitää naama ja hiukset kondiksessa niin ettei meikitkin valu pitkin kasvoja? -.-

4

511

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiköhän se ole aika tavallista muillakin. Mutta kokeile kainaloihin jotain antiperspiranttia, siis tavallista dödöä tehokkaampaa. Apteekeissa on hyviä tuotteita. Kasvoihin niitä ei voi laittaa, mutta voi olla että on olemassa jotain kasvoille tarkoitettujakin.

    • neuvoa

      Farkut on se joka hiostaa. Samaten kaikenmaailman legginssit. Laita baariin joku kiva mekko, niin ei ole niin kuuma. Ja käsiähän kannattaa viilentää esimerkiksi pesemällä niitä välillä kuumalla vedellä. Se oikeasti vilvoittaa. Voithan myös laittaa hiuksesi niin että ne eivät roiku kasvoillasi, esimerkiksi tupeeraat etuhiukset taakse ja lakkaa päälle

    • hikimies

      Itselläni on sama ongelma ja olen mies. Kyllä hävettää kun osta kiiltää ja selkä alkaa hikoamaan. Ei paljon enää hitaiden alkaessa voi naisen kanssa tanssia, kun selkä ihan märkänä. Alkuillasta tosiaan pystyy tanssimaan aika hyvin, mutta ilmeisesti loppuiltaa kohti väki ja lämpö nousee baarissa niin paljon, että tulee kuuma ja hiki.

      Hikoilen muutenkin todella helposti, joten joudun yleensä käyttää tummia vaatteita, joissa ei hiki näy. Hikoilen aika tasaisesti ympäri kehoa, joten mitkään suihkeet eivät auta.

      Ajattelin kokeilla lämpimässä oloon totutteluun jos sillä olisi jotain vaikutusta. Nimittäin asunnossani käydessään moni valittaa, että on kylmä ja minä olen täällä yleensä pelkät bokserit jalassa. Ehkä kyse on osin myös tottumuksesta. Nyt siis koitan olla sisätiloissa enemmissä vaatteissa josko se helpottaisi hikoilua sitten muissa olosuhteissa.

      Painoa en voi juurikaan pudottaa, mutta kuntoa voi tietenkin aina parantaa. Olen kuitenkin hieman keskimääräistä paremmassa kunnossa, joten kunto ei ainakaan yksinään selitä hikoilua.

    • Örinää_Live

      Ykhs vieelllä, mullo yälento parishiiiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      267
      858
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      665
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      40
      631
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      548
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      51
      487
    6. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      30
      440
    7. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      437
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      434
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      426
    10. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      45
      417
    Aihe