Minfon Skoone alis b-sarjan Skoune

Teemu.

Ihme ämmä. Mainostaa olevansa kaikkitietävä Bodom keississä. Vakuudeksi vielä FM vai oliko peräti FT. Ei kirjoituksista voi ainakaan pääätellä moista. Heti kun joutuu ahtaalle, ts. ei olee kaikki joo joo härkiä niin sanookin että pitäkää Bodominne, en palaja ikuna. Ja viikon päästä hånå soomi taas kailottaa nikistä päätelle sveduissa. Hah.

6

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teemu.

      Re: Mitä puuttuu - mitä voisi olla

      Kirjoittaja skoone » Su Loka 26, 2014 11:07 pm






      Onneksi olen nainen ja FT joten voin muuttaa mielipidettäni nopsaankin :D Luin teemun lähettämältä sivulta otteita Apu -lehden Croisetia koskevasta jutusta. En nähnyt missään mainintaa urheiluautosta. Sanottiin jopa, että traktorikin olisi voinut olla ja sillä kuljetettu useinkin virvoitusjuomia alueelle. Siis ts kioskiin! - Olisiko niin, että selvänäkijämme on nähnyt vähän kuin epäselvästi? Jospa se auton kuvaus ei oikein täsmännytkään? Vai onko mulla luki-häiriö?
      Muista lähdekritiikki!


      ---- Häiriö sulla tsosiaankin on. Nopein comeback ever. Todella lapsellista.

    • W.a.g.n.e.r

      Skoone on pitkäaikainen B3M-asiakeskustelija, joka monen muun tavoin lienee kyllästynyt Minfon Misreilyyn ja huuhaa-potaskaan ko. palstalla.

    • Juutas Kekki

      Vaikkapa erään Ö - luokan satusedän juttuihin, heh heh hee

    • Anonyymi

      hyvää viihdettä lukee tän skoonen juttuja. Muijalla ei oo mitään hajuakaan Bodomista ja kirjottelee olevansa parempi kuin kaks murhislaista yhteensä.
      On parin ihmisen kanssa ihmetelty miten joku voi olla noin ilkee ihminen vai onko muuten vaan jotenkin "pipi"?

    • Anonyymi

      tuntuu jatkuvan vielä

    • Anonyymi

      Kaikkein parhaimmat minfolaiset on multinikkeilijät, tietää jo etukäteen mitä ovat kirjoittaneet ja millä tyylillä, niin sitä sivua ei tarvitse edes avata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      360
      2838
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2276
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1959
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      66
      1592
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1149
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      955
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      8
      932
    10. 39
      810
    Aihe