Takaisin ASIAlinjalle

xjr-98

Nyt loppu ne off-topic höpötykset, perkele!

Tämä on Jaguar palsta ja täällä saa kirjoittaa vain Jaguarin vioista ja teknisistä asioista.
Ei tämä ole mikään HUUMORIpalsta. Täällä pitää vaihtaa kampiakselin laakereita ja itkeä sähkövioista!
Lässyttäjät voi painua takaisin MTV3:lle tekstari chattiin!

Luojan kiitos palstalla on myös Sakun kaltaisia OIKEITA Jagge-miehiä, jotka eivät lässytystä siedä.
Niin ja tietysti kiitos myös palstaa lukeville jotka TIETÄVÄT, että Jaguar on itseasiassa Ford.
Ja koska Ford on paska auto, niin pakkohan silloin Jaguarinkin on olla.
Me jagen omistajat vaan olemme niin IDIOOTTEJA että olemme maksaneet hirveän ylihinnan Fordeistamme.

Onneksi Te tietämyksen korkeimman tason saavuttaneet JÄRKIMIEHET muistutatte meitä tästä kaameasta virheestä jonka olemme tehneet.

Aionkin pyrkiä ehdokkaaksi seuraavissa eduskuntavaaleissa teemalla:
Jaguarin omistajille määrättävä vastentahtoinen eutanasia!

Ja eipäs muuten sitten naureskella siellä, tämä on VAKAVA palsta! Juu!

4

765

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omistaja

      joku "pikku" erillisvero kun kehtaavat ajella
      autolla mikä ilmiselvästi jo viesteistä päätellen aiheuttaa muille unettomia öitä ja niskasärkyä liikenteessä KUN PITÄÄ TÖLLÄTÄ YLEENSÄ AINA kun Jaggella ohi päästelee...no joidenkin mielestä Samarakin on muotoilultaan kaunis (vaikka tehtaalla ei ole kuin kanttikone)!

    • j.j.j

      En voi muuta kuin toistaa kerran kirjoittamaani:

      "Ruotsissa ilmestyi aikoinaan Automobil-lehti, joka kasvoi nopeasti alansa - nopeat loistoautot -ykkösjulkaisuksi. Syynä siihen oli heidän hieno tyylinsä kirjoittaa; kaikista merkeistä löytyi positiivista kerrottavaa innostuneessa hengessä. Siitä voi jotain oppia!"

      Hienot ja hauskat keskustelut syntyvät kun niitä rakennetaan yhdessä - ei arvostellen muita! Siinä sitä herrasmiesten tyyliä. Tottahan toki siihen jaggeleidienkin panosta tarvitaan. Se on omiaan tasoa nostamaan.

    • Ei vikoja - vielä

      Aivan.
      Toivottavasti tällä palstalla voivat keskustella nekin Jaguar-kuskit, joita korjaaminen ei syystä tai toisesta koske tai kiinnosta.
      Kai täällä saavat keskustella autoistaan ja niihin liittyvistä monenlaisista ilmiöistä hekin, joilla on jagessaan vaikkapa takuuaikaa vielä jäljellä, eikä tarvitse ainakaan vielä osia ja korjausohjeita kysellä?

      Tietenkin täällä kysellään osia ja neuvoja, mutta ei niistä kyllä suurempaa lukijajoukkoa kiinnostavia ja viihdyttäviä keskusteluja tahdo syntyä. Apu toki voi apua hakeneelle löytyä ja se on tietysti hyvä.

      Parhaat, värikkäimmät ja hyvinkin hauskat keskustelut ovatkin syntyneet aivan muista aiheista. Toivoisi niiden jatkuvan, eiväthän ne mitenkään estä eivätkä häiritse vakavamielistä osien ja neuvojen kyselemistä.

      Sinänsä muuten mielenkiintoista, että jos tarvitsee järkiauton, kuten corollaan, tulee kuitenkin puolivahingossa ostaneeksi E-type-jaggen...

      • BRG

        Jos katsotaan 'kyllä kansa tietää' näkövinkkelistä, niin 'luettu' sarake kertoo tilasto'totuuden': Etusivun top-3 on köyhät vs. rikkaat keskustelu otsikolla '3.0 S-Typen käyttökulut' (2416), sitten se 'petoa, joka tappaa yhdellä hypyllä' magiikka (2003) ja vielä 'Jaguar upea auto' (1770).

        Eli 'suurta yleisöä' kiinnostta muu kuin tekniikka. Ja olisihan se myös tekniikkavelhon (en viittaa itseeni) näkökulmasta vähän erikoista, jos ei voi kirjoittaa palstalle uutta viestiä, kun se saatanan Jagge toimii niin hyvin, eikä ole mitään valittamista tekniikan suhteen.

        Eli summa summarum kuuluu kuten edellisen viestin otsikko: 'antaa kaikkien kukkien kukkia vaan'.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7393
    2. 78
      4913
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2639
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2541
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe