Nyt olisi aika ajella kotona elelevän uuden suojattini takkuturkki pois.Trimmikoneen hintaa siis köyhänä opiskelijana kysyn,ja myös että voiko perskin turkkia ajella hiustenleikkuukoneella?Tehoaako se paksuun turkkiin?Hjälpa mig.Tack!
Paljonko maksaa trimmikone?ym..Apua.
Vastauksesta kiitollinen
1134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
hyvällä trimmikoneella on noin 300-500 FIM jatkossa uudet terät tai teroitus 100-200 FIM (harvoin tarvitsee uusia tai teroittaa). Kalliimpiakin varmasti on mutta ei kannata hankkia jos ei tarvitse jatkuvasti (koirien trimmaus). Myöskään yhden leikkauksen tähden ei kannata ostaa itselleen vaan leikkauttaa lääkärillä tai käyttää trimmaajalla (jos suostuu leikkaamaan kissalta karvat ja jos kissa siihen suostuu).
Hiusten leikkurista en tiedä, mutta kissan karvat on niin ohutta ja tiheää karvaa, että heppoisempi kone tukehtuu alkuunsa.