mä meen ekaa kertaa ikinä junaan yksin perjantaina. mua jännittää se nii paljo oikeesti.. mietin kokoaja et entä jos en löydä sitä paikkaa mis myydään lippuja? tai entä jos eksyn? tai entä jos meen väärään junaan? tai entä jos en tiedä mihin junaan mennä yms... mua jännittää oikeesti nii paljo et meinaa järki lähteä..
mua jännittää
llllllkllllkllllklll
367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
iiiikkk..... sitten matkalla tulee pieniä vihreitä ukkeleita jotka ottaa sut matkaan planeetta sfgmäpiå0azb. Mitäs siihen tuumailet ?
Hyvin se menee eikä mitään maailmaamullistavaa voi edes tapahtua :) Mitään pahaa ei tapahdu.
Jos puhut taajamajunista, niin lipunmyyntivaunu lukee siinä kyljessä, ja yleensä myös asemalla on merkitty se paikka, mihin myyntivaunu pysähtyy.
Kaukojunissa ilmeisesti joka vaunussa myydään lippuja, istut vain paikoillesi, otat vaikka rahapussin käteen valmiiksi ja näytät kysyvältä kun konnari tulee.
Tai sitten jos pysäkilläsi on asema, niin käy sieltä ostamassa lippu ja kysy siltä myyjältä, mihin pitää mennä.
Muista, että konnarit on vaan ihmisiä, ja yleensä ihan hyviä tyyppejä, eli niilta voit kysyä, ja aseman henkilökunnalta... J
os vaan uskallat, niin kysy myös laiturilla seisoskelevilta ihmisiltä, jos epäilet oletko oikealla laiturilla.
Siis oikeasti, kysy, niin sinua autetaan :)
Mä muistan, miten mua jännitti ihan älyttömästi eka kerta metrossa - olin hyvänen aika 25v - hesalaiset kaverit vaan nauroi mulle, kun heille se on ehkä arkipäivää mutta mua oikeesti jännitti :D