Ev.lut.kirkko mukana omalla osastolla erotiikka-messuilla.
Esitteleekö diakonissa Esteri päälavalla isohkoa revaansa ja parturoiko kirkkoherra Kaarlo sen posliiniksi yleisön hurratessa?
Ja vetääkö kappalainen Uolevi takaapäin suntio Sinikkaa kaikkien ottaessa mallia kotiin vietäväksi?
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/5010/kirkolla_oma_osasto_erotiikkamessuilla
Tähän on tultu.
Esitteleekö diakonissa Esteri päälavalla isohkoa revaansa ja parturoiko kirkkoherra Kaarlo sen posliiniksi yleisön hurratessa?
Ja vetääkö kappalainen Uolevi takaapäin suntio Sinikkaa kaikkien ottaessa mallia kotiin vietäväksi?
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/5010/kirkolla_oma_osasto_erotiikkamessuilla
Tähän on tultu.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikki eivät hyväksy, että kirkko menee seksimessuille
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288755899863.html
Nyt pitäisi kirkkon Piispat tuomita ne kirkkon viranhaltiat ,jotka osalistuivat porno messuille
Mitä pahaa seksissä on teidän helluntailaisten mielestä? Ei se tarkoita seksin lieveilmiöiden hyväksymistä, jos messuilla antaa seksivalistusta.
Oletteko kaikki sairaita Kesitaksia, jotka ajattelette kaiken aikaa kesäisesti pukeutuvia pikkulapsia kellohameissaan?
Helluntailainen kirjoitti
Nostin alhaalta
22.10.2014 23:09
.
Kesitas
27.9.2014 10:31
Sitaatteja:
"Jo otetaan esim Oulun alue, muualla sitä ei esiinnyt, kun teillä ja tapahtumia on satoja, ellei jo tuhatkin." (hänen mukaan muualla /(voi ymmärtää myös "muilla ihmisillä"/) ei esiinny pedofiliaa)
"Kukaan muu tähän ei pysty, kun te, asia joka oli minun nuoruudessa jotenkin itsestään selvyys." (muut ei pysty vastaavaan pf, ja hänen nuoruudessa pf oli itsestäänselvyys)
"Mutta kun et ole VL, et ehkä ole joutunut raiskatuksi" (arvio vastakirjoittajasta)
Kesitas 17.9.2014 20:22 1
>>"Täältä löytyy VESTADIOLISEN OIKUS Oulussa.. Veikko Vihelä raiskasi ja hyväksikäytti 14 lasta? Mitkä oikeus Hänellä on Suomen Oikeudessa, 70 pv ehtoollista?" (Kesitas Henna Oikariselle).**
**Näinhän se VL mafia toimii? eikö vaan.
He pelastivat omansa?
Muualla jo neljän lapsen jutusta tulee ”penaltia” useampi vuosi.
Näin toimii SRK kristillisyys.
Eihän siinä tule kun 5 pv yhtä kohti.
Halpaa se on jatkaa Vihelän hippalointia*
Kesitas kirjoitti toukokuussa 2013:
""Kaikesta näkee, että mielesi on saastainen.
Näet kaikessa vain seksuaalisuutta.
Sairastat ilmeisesti samaa addiktiota, kun valtaosa koko VL liikkeen isistä, jotka raiskaavat kesäisesti pukeutuneita ala- ikäisiä lapsiaan
Tuleeko ruumiita ennen kuin yhteiskunta herää?
En näe tasoeroa mainitun lääkärin kirjoituksen ja toisaalta tällä palstalla vellovan "keskustelun" välillä.
http://m.suomi24.fi/node/10233527
Uutta pukkaa:
Kesitas
tänään 19:15
Vai vähättelet pedofiliaa?
Mikään "uskonnollinen" järjestö ei vedä teille mitään vertaa, niin järjestelmällistä menetelmänne lasten nainneissa oli ja on osin vieläkin Pohjois- Suomessa
Sinun "vanhoillislestadiolainen" ja muiden kaltaistesi vl-panokanien mielestä on varmasti hienoa, että osallistutaan irstaille erotiikkamessuille.
Ilman muuta. Suosittelen helluntailaiselle samaa. Pääsette samalla ehkä irti myös sairaasta pedofilisesta ilmapiiristä ja kesäpukuisista kellohame himoistanne.
Voisinko päästä kappalainen Uolevin tilalle?