kuukauden viisumi Vietnamiin

mitähän mahtaa maksaa, onko tuoretta tietoa?
2262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mäkin kysellyt viisumista,siis sitä,että voiko ostaa lentokentältä,suomesta ostettuna aika kallis ja vain viikolla ylittyy sallittu 15 pvää,minkä saa olla maassa ilman viisumia.

Äänestä

Juuri tänään tuli postissa kirjattuna kirjeenä takaisin passit viisumien kera Vietnamin Helsingin suurlähetystöstä. Otimme 30 päivän viisumit, koska reissu kestää 17 vuorokautta, eikä viitsitty riskillä alkaa pelleilemään paikanpäällä viisumien kanssa, vaikka 15 päivän raja ylittyisikin vain kahdella vuorokaudella. Hintaa tuli 80 euroa/nuppi ja viitosen postinkäsittelymaksu päälle. Pari viikkoa siihen meni. Kuukauden päästä lähtö reissuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dingdong94 kirjoitti:

mitähän mahtaa maksaa, onko tuoretta tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu