Onko jo liian myöhäinen aika tehdä ruostetöitä, vai kannattaako odottaa kevääseen ?? Irroitin ovilistat ja parin listan alla muhi aika hyvin.
Riittäiskä kevyt putsaus ja kunnollinen pohjatyö vasta keväällä kun on lämpimämpää, eikä niin kosteata (toivottavasti).
Huoltamies 201xx
Riittäiskä kevyt putsaus ja kunnollinen pohjatyö vasta keväällä kun on lämpimämpää, eikä niin kosteata (toivottavasti).
Huoltamies 201xx
Vastaukset 2
Vanhimmat
Riippuu vähän missä aiot tehdä hionnan ja pohja- sekä varsinaisen maalauksen. Jos pääset sisätiloihin ja annat kuivua tarpeeksi kauan, ei pitäis tulla ongelmia.
Mutta jos teet ulkona, niin kannattaa jättää ensi kevääseen, C:n pellit eivät pidä siitä ettei niissä ole suojaa.
Mutta homma kyllä kannattaa tehdä, muuten ruoste voi levitä muuallekin (oviin).
Late T.
Kyllä ne kannattaa kunnostaa melkein heti, talven aikana niiden kunto pahenee nopeasti, pahinta aikaa sitruunan kipeille alueille. Joten jos vaan pääset sisälle lämpimään tekemään, niin kannattanee tehdä !!
Temme