Voiko menkat alkaa ihan ilman mitää oireita (niinku ilman et vaikka sinä päivänä ku menkat alkais nii ei ois maha kipee ees tai mitää) vastatkaa pliis nopeesti! mulla ei oo menkat alkan viel nii mietin et voiks ne alkaa ilman mitää oireita D:
Menkoista...
9
367
Vastaukset
- Näin mulla
Joskus alkaa yllättäen ja joskus oireiden kera.
- Oireeton :)
Mullakaan harvemmin on ennen menkkoja mitään oireita noita viimeisimpiä lukuunottamatta. Sen takia laitankin aina edellisenä iltana ennen odotettua alkamispäivää siteen, et jos ja kun ne sit yön/aamun aikana alkaa niin voin olla huoletta.
- Jjheejej
Mulla ekat menkat oli oireettomat. Nyt on aina ennen menkkoja oireita (esim. vatsa kipeä ja turvonnut).
- mulla näin
Mulla ollu kolmet menkat eikä oölenkaan oireita,et voi ne olla ihan oireettomatki:)
- Nekkux
Mullakin oli ensimmäiset menkat ihan oireettomat :)
- iiisiiiiiii
Nekkux kirjoitti:
Mullakin oli ensimmäiset menkat ihan oireettomat :)
ei mullakaan ensimmäisten menkkojen aikana oireita ollut, ne ilmaantuivat vasta myöhemmin
- 15-vuotias tyttönen
Mulla ei ollu mitää oireita. Mutta nykyään on kyllä vatsa aika kipee ja kerran oon jääny kotiiki sen takii ku on sattunu niin paljo. Mutta alussa kuukautisten kanssa oli kyllä aikamoisii hermojen kiristystä kun ärsytti niin paljon kun ei vielä oikein tajunnu ja osannu sitä hommaa hoitaa (vaihtaa siteitä ajoissa ja käyttää tummii housuja sinä päivänä ja ennekoida milloin alkaa menkat taas).
Mulla alko menkat 11 vuotiaana ja nyt oon 15 vuotias ja varaudu siihen että aluks ne on tosi epäsäännölliset ja voi alkaa millon vaa et kannattaa varautuu kouluu. - juuhjuih..
Vooi...mul alkaa aina sillee et ei tunnu mitää ..mut aina ku ne alkaa ni tulee semmosii normii kipeempii ja isompii finnei.. mut menkkojen aikana ne kivut on jotain ihan kamalaa!
- eih..
Mul ei ikinä oo ennen menkkoi oireit niitten aikana kivut on yhtä helvettiä >.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843192
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1691204Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817