Menkoista...

sdfghjk

Voiko menkat alkaa ihan ilman mitää oireita (niinku ilman et vaikka sinä päivänä ku menkat alkais nii ei ois maha kipee ees tai mitää) vastatkaa pliis nopeesti! mulla ei oo menkat alkan viel nii mietin et voiks ne alkaa ilman mitää oireita D:

9

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin mulla

      Joskus alkaa yllättäen ja joskus oireiden kera.

    • Oireeton :)

      Mullakaan harvemmin on ennen menkkoja mitään oireita noita viimeisimpiä lukuunottamatta. Sen takia laitankin aina edellisenä iltana ennen odotettua alkamispäivää siteen, et jos ja kun ne sit yön/aamun aikana alkaa niin voin olla huoletta.

    • Jjheejej

      Mulla ekat menkat oli oireettomat. Nyt on aina ennen menkkoja oireita (esim. vatsa kipeä ja turvonnut).

      • mulla näin

        Mulla ollu kolmet menkat eikä oölenkaan oireita,et voi ne olla ihan oireettomatki:)


      • Nekkux

        Mullakin oli ensimmäiset menkat ihan oireettomat :)


      • iiisiiiiiii
        Nekkux kirjoitti:

        Mullakin oli ensimmäiset menkat ihan oireettomat :)

        ei mullakaan ensimmäisten menkkojen aikana oireita ollut, ne ilmaantuivat vasta myöhemmin


    • 15-vuotias tyttönen

      Mulla ei ollu mitää oireita. Mutta nykyään on kyllä vatsa aika kipee ja kerran oon jääny kotiiki sen takii ku on sattunu niin paljo. Mutta alussa kuukautisten kanssa oli kyllä aikamoisii hermojen kiristystä kun ärsytti niin paljon kun ei vielä oikein tajunnu ja osannu sitä hommaa hoitaa (vaihtaa siteitä ajoissa ja käyttää tummii housuja sinä päivänä ja ennekoida milloin alkaa menkat taas).

      Mulla alko menkat 11 vuotiaana ja nyt oon 15 vuotias ja varaudu siihen että aluks ne on tosi epäsäännölliset ja voi alkaa millon vaa et kannattaa varautuu kouluu.

    • juuhjuih..

      Vooi...mul alkaa aina sillee et ei tunnu mitää ..mut aina ku ne alkaa ni tulee semmosii normii kipeempii ja isompii finnei.. mut menkkojen aikana ne kivut on jotain ihan kamalaa!

    • eih..

      Mul ei ikinä oo ennen menkkoi oireit niitten aikana kivut on yhtä helvettiä >.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3192
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1281
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      169
      1204
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      825
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      817
    Aihe