Lagunan penkinlämmittimet

Eli Laguna -99, etupenkinkkien lämmittimet ei toimi. Mittaristoon syttyy valo, johdot on kiinni, mutta mitään ei tapahdu. Onko ideaa missä (muussa kuin merkissä) voisi vika olla tai miten korjata.
61004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Moro
Kysy korjaamolta onko siis joku lämpötila mis se alkaa toimii.
Mul on Lagunas hyvin vähän lämpenevät penkit.Suorastaan olemattomat mallia -99.
Toisaalta taas Fordissani on lämmittimet sellaset et farkkujenkin kans saa persuksensa melkein palamaan eikä tää oo vitsi.

Äänestä
  • Käsittääkseni Rellussa on jokin termostaatti, mutta luulisi sen jo nollassa toimivan. Kiitos kuitekin vastauksesta.

    Äänestä

Ihan kylmät penkit. Aikaisemmin 3 Rellua, kaikissa kunnon paahtimet (2*Kangoo, Scenic).
Valitin huollossa, tutkivat ja sanoivat että kunnossa ovat. Lämpökamera näyttää selvästi.
Pyllyni on vaan eri mieltä.
Auto on -00 Laguna Break (vanhaa korimallia)
Tyhmää, kun niin muuten niin hyvässä autossa on tämmöinen kämmi.
Toinen, mistä narisen on se, että radiokeskuslukko toimii vain parin metrin päässä autosta. Ei ole pattereista kiinni. Aikaisempi Scenicini toimi kevyesti 20 m päässä.
Ja kolmas vielä, Lagunan ovet jäätyy helposti kiinni. Silikonia kehiin.

No olipas suuria murheita pienelle ihmiselle.

Äänestä
  • Ok. Kai se on pakko uskoa että näin uudessa autossa (-99) on tosiaan käynyt suunnittelu kämmi lämmityksen suhteen.

    Mitä tulee keskuslukkoon, niin omassa autossani se toimii kyllä paremmin kuin mitä kerroit.

    Kiitos vastauksestasi.

    Äänestä

  • niklas kirjoitti:

    Ok. Kai se on pakko uskoa että näin uudessa autossa (-99) on tosiaan käynyt suunnittelu kämmi lämmityksen suhteen.

    Mitä tulee keskuslukkoon, niin omassa autossani se toimii kyllä paremmin kuin mitä kerroit.

    Kiitos vastauksestasi.

    että Laguna II:ssa on kunnon penkki. Lämpiää ensin persus ja sitten selkä. Autoni on vm. -02.
    Aikaisempi Lagunani oli vm- 94/95, ja siinä oli tosi valjut, josko edes ollenkaan lämpiävät penkit.
    Eli, II:ssa asia on korjattu, jos se lohduttaa. :o)

    Äänestä

  • Itsellä Laguna -96. Penkkien lämmitys on todella valju. Joskus lämmittää muutamassa kymmenessä sekassa sopivaksi, mutta sitten tuntuu siltä kuin lämmitys menisi pois päältä.
    Omituinen on tilanne. Onneksi lämmin tallipaikka auttaa talvisin tilannetta.

    Ostin auton viime tammikuussa, eikä vielä ole ilmennyt ovien jäätymistä. Kesällä vesisateen jälkeen auto kuivuu, niin silloin tarvii jo voimaa että ovi aukee. Tai tuuppausta sisältäpäin. Mitenköhän ensi talvi....?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niklas kirjoitti:

Eli Laguna -99, etupenkinkkien lämmittimet ei toimi. Mittaristoon syttyy valo, johdot on kiinni, mutta mitään ei tapahdu. Onko ideaa missä (muussa kuin merkissä) voisi vika olla tai miten korjata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu