Mikä risoo Hankasalmen

asiakas10

K-marketin erästä myyjää joka välillä postipalveluissa, ei huvita asioida pk-marketin postipalveluissa kun yks on kuin myrkyn niellyt ja naama norsun v**'lla.
Kun uusi S-market valmistuu niin postipalvelut sinne, s-marketissa muutenkin kotoisa käydä kun kaikki myyjät ja hyllyn täyttäjät iloisia ja juttelevat ja varsinkin tervehtivät. Täydet 10 pistettä s-marketin henkilökunnalle.

25

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhjsdh

      Yksi mätä omena pilaa koko omenakorin.

    • galugyrbägalle

      No gosga mun galu seisoo ja wodan sua gaggoseen ja lujaa

    • lither

      Tyhmä saa olla muttei noin tampio, otahan lääkkees tai mene hoitoon hyvä mies.

      • Hehkuttaja

        Konnevedellä on taas toisiapäin,K:ssa on ihan ihmismäinen palvelu,S:ssa taas hyvin harvoin ilimojen eellä. :( Mutta kai se on sitä osuuskauppahenkeä.


    • Ässän asiakas

      Nytpä hehkuttaja vallan valheen päästit! Toisinpäin se on Konnevedellä! Salessa on AINA tervehditty, siellä on mukava asioida, tykkään kovasti. Toisekseen--- Sale ei niin paljon mainosta, joten ei tarvii siitä asiakkaan TURHAAN maksaa, koska mitä enemmän tulee mainosta, sen enemmän tuotteet maksaa. KATSOKAA YLEISESTI HINTATASO;

    • pottuja ja kastikett

      Sama juttu, mieluummin käyn Salessa kun siellä tervehditään eikä haise homeelle, kyllä Hankasalmen k-kaupassakin postin tiskillä se tummasilmäinen on kohtelias ja mukava.

      • Hehkuttaja

        Ei ole valetta,tämä yksi läyrynaamainen kassaneiti ei noteerannut tervehtimistäni,
        mätti kyllästyneen oloisena ostokseni tiskin päähän kuin koiralle luun ja kolakasti
        ilmoitti paljonko olen velkaa osuuskaupalle.Hävytöntä käytöstä vaikka hällä olisi
        ne päivät kuukaudesssa menossa.


    • 50mies

      Ei ehkä aina jaksa hymyillä kassaneiditkään tai rouvat ja voi olla mielessä jokin työasia tai jokin yksityisasia joka painaa mieltä.

      Itse otan aina sen asenteen että tervehdin ja kiitän kohteliaasti siitä huolimatta vaikka kassaihminen ei aina jaksaisikaan hymyillä ja tervehtiä, ehkä seuraavan kerran sitten ja niin on käynytkin.

      Jokainen kun pitäisi huolta siitä että ainakin itse tervehtii niin hyvä tulee ja se kiitos-sana ei vaadi paljoa eikä muukaan positiivinen palaute sillä useimmiten annetaan vaan negatiivistä palautetta.

    • asiakas1000

      Se vanha hapan naama helevettiin h-salmen postitiskiltä!!!!

      • Hehkuttaja

        Jos hakeutuu palveluammattiin on hallittava edes perusasiat.


    • slamz

      Konneveden Rautiassa tummahiuksinen ilopilleri.

      • Hehkuttaja

        Niinpäs onkin,erinomainen asiakaspalvelija.Mutta ne Rautian äijät,kuin aseella
        pakotettuina junnaavat työpaikallaan!


    • armisvesi

      Se naapurikunnasta oleva myyjä joutais kyllä takaisin juoruilemaan omalle kylälleen...

    • pikku hitler

      Mikäs nurkkapatriootti sinä oot?

    • AaveMaaria

      Nahkasalmen porvarit ovat ikoneita. Koneita, jotka osaavat kaivaa maata jalkojensa alta. Yksityisyrittelijäisyys kukoistaa ja kanat lentää iltatuulessa, sätkä huulessa. On joo tuttu paikka kemistillekin.

      • SuvandoWando

        terveisiä kamreerille ja postia papille.


    • Samaapuuta

      Terveisiä pomokavereille ja entisille Erkeille.

    • pianilmoituspostille

      Oikeasti se vanha kiukkuinen akka joutais lempata työttömäksi tuolta K-kaupan postipalvelutiskiltä. Ei omaa minkäänlaista asiakaspalvelua, aina on naama norsun*******, ei huvita mennä asioimaan postitiskille jos se kärttyinen akka on palvelemassa ja muutenkaan en enää käy K-kaupassa ennen kuin se kärtty lähtee sieltä.
      Siirryin S-marketin asiakkaaksi, S-marketissa ei törmää tuollaiseen murjottajaan ja tiuskijaan.

      • frrvgteb

        Sillä lienee mulukun puute!


    • utdyu

      Kyllä S-marketin henkilökunta on paljon ystävällisempää kuin K-marketin henkilökunta, K-marketissa kauppias ja osa henkilökunnasta on ihan mukavia mutta saisivat pitää pikapalaverin että kaikki olisivat palveluhenkisiä ja ystävällisiä, yksi on poikkeus.

    • samahavainto

      Kyllä K-kaupassa kaikki on kivoja mutta itsekin olen pistänyt silmälle sen vanhan "kassaneidin" joka on mielestäni aika nyrpeä välillä, muut on kyllä tosi kivoja ja iloisia.

    • rgqehqe

      Hartolassa on vaan yksi kauppa. äss-market.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      80
      3422
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1344
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      4
      1111
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1086
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      820
    6. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      45
      778
    7. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      744
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      739
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      703
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      687
    Aihe