kaatuilu

Nyt näin viime yönä sellaista unta, että kaatuilin kuralammikoihin ja sotkin vaalean ulkoilupukuni. Sitten minun olisi pitänyt pestä se mutta ei ollut aikaa, että se olisi ehtinyt kuivumaan, kun oli kiire jonnekin markkinoille. Mitä tämä nyt sitten on.
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaatuilit.. etkö oikein luota itseesi? Olet ehkä jotenkin epävarma etenemisessäsi elämässäsi. Ja kurasit hienot vaaleat vaatteesi. Pelkäät ehkä että siisti, moitteeton minäsi jotenkin tahrautuu? Ettet olekaan niin hyvä kuin kuvittelet. Niin, ei kenenkään tarvitsekaan olla täydellinen. Eikä kukaan olekaan.. Kaatuile rauhassa ja nouse pystyyn, Anna omien arvojesi ja asenteittesi (omanarvonmarkkinat)hyväksyä epätäydellisyyttäkin itsessäsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lissu kirjoitti:

Nyt näin viime yönä sellaista unta, että kaatuilin kuralammikoihin ja sotkin vaalean ulkoilupukuni. Sitten minun olisi pitänyt pestä se mutta ei ollut aikaa, että se olisi ehtinyt kuivumaan, kun oli kiire jonnekin markkinoille. Mitä tämä nyt sitten on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu