onko kellään kokemuksia tulipyrstöstä,
mistä saa, minkä kokoiseksi tulee,
muut ominaisuudet
mistä saa, minkä kokoiseksi tulee,
muut ominaisuudet
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Moi. en oo kyllä mikään akvaario harrastja, mutta yhtä akvaariota kyllä olen hoidellut ja siellä asutaa n.15cm pitkä tulipyrstö. nehän on kai jotain 5cm. pitkiä "pieninä" se akvaario jossa se asustelee on noin pari sataa litranen, kai...mut ei varmaan ihan kahta oisko 175l. eiköhän niitä ihan eläinkaupoista saa, olen ainakin nähnyt.
suositteletko 128 litraseen tulipyrstöä ?
mitä kaloja sen kanssa ?
Moi!
en oo mikään ns. akvaarioharrastaja,olen vain hoitanut yhtä akvaariota jonkun aikaa!
en tiedä sopiiko 128litraseen.
Siinä akvaariossa jossa tämä tietämäni tulipyrstä on niin siellä on miekkapyrstöjä,palettikaloja, platyja(vai mitä onkaan)
ja sitten jokin monn, en tiedä mikä. kannattaaa kysylle jostain eläinkaupasta jossa tiedetään tarkkaan nämä asiat
Tulipyrstö tarvitsee vähintään 250 litraisen altaan ja saattaa siinäkin jahdata muita kaloja.
Meillä eli Tulipyrstö 90 litrasessa hienosti varmaan 8 vuotta. Sillä oli oma reviiri ja sieltä hätisteli muut kalat pois, mutta muuten ei mitään ongelmia.
Onhan tuolle tulipyrstölle vähän pienempi vaihtoehto; tulievä. Miltein samannäköinen.