Kirjoita tälle palstalle nimettömänä kokemuksesi vanhusten hoidosta .
Aloitukseksi tapaus jossa vanhukselle annetaan vuorokaudessa nesteeksi vain puoli lasillista piimää , syy , " ei meillä ole täällä henkilökuntaa juosta niiden kanassa koko aikaa vessassa " ! ! .
Aloitukseksi tapaus jossa vanhukselle annetaan vuorokaudessa nesteeksi vain puoli lasillista piimää , syy , " ei meillä ole täällä henkilökuntaa juosta niiden kanassa koko aikaa vessassa " ! ! .
Vastaukset 5
Vanhimmat
Salossa, kuten muissakin kunnissa on myös hyvää vanhusten hoitoa.
Juuri niin, mutta kun vanhusten asiat ovat kunnossa vasta sitten kun voit sanoa että "Salossa, kuten muissakin kunnissa on AINOASTAAN hyvää vanhusten hoitoa"
Ei kai koskaan ole niin hyvin, ettei jotain vois parantaa. Mun pointti on se, että kun hoitajat, suurin osa, yrittää parhaansa, niin negatiivisten asioiden vatvominen ei helpota yhtään. Toki niitä voi kirjata, mutta toivottavasti joku aloittaa myös hyvin olevien asioiden ketjun. Se lisääntyy, mihin kiinnittää huomiota.
Kyl meirä vanhoje pitä näyttä noil nuaril klopeil ja sutturoil! Näytetä ensteks vaikk Munaa jol olla siitety tusina kakaroi.
Ja eukot voi näytä toosa, jol o synnyttänny tusina pentuloi.
"Se lisääntyy , mihin kiinnitetään huomiota " .
Uskon ja toivon ettei huono hoito lisäänny jos siihen kiinnitetään huomiota .
Toivon että julkistetut epäkohdat edes vähän kolkuttaisivat niitä käyttävien
työntekijöiden omaatuntoa .