Miks miehet ovat niin hitaita tekemään päätöksiä? -Ollaanko vai eikä olla?! - Ollaan! -No päätä mitä haluat! -Kyllä sä tiedät, johan siitä on puhuttu. Mennään nyt näin kuten tähänkin asti.
Vuodesta toiseen. Lupauksia. Mikä oikein olen sinulle? Jos kerran rakastat niin kovasti kuin sanot ja näytät, miksi välttelet ns vakavia keskusteluja? Oletko varma että jatkan näin?
Vuodesta toiseen. Lupauksia. Mikä oikein olen sinulle? Jos kerran rakastat niin kovasti kuin sanot ja näytät, miksi välttelet ns vakavia keskusteluja? Oletko varma että jatkan näin?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vuodesta toiseen, ollaanko vai eikö olla. Eikö tuossa ole jo vastaus
Komppaan edellistä. Nuo päätökset ovat loppujen lopuksi aika helppoja, kun oikea ihminen rinnalla.
Vai painostatko liikaa, että saat toisen peräääntymään ja epäröimään? Ota rennommin ja hieman etäisyyttä, saat ehkä sillä tavalla paremmin vastauksia.
Huomasin, jo ettet jatka ;-)
huomata eikä tiedetä muiden jatkoista ja teoista yhtikäs mitään.
miksi olisin jatkanut ? Olin pelkkää ilmaa, ei koskaan vastausta, vain puhetta muille.
Noh.. En täs jatkuvasti roiku, joten vastaus viipyi. Tiedän että mulla alussa oli liian suuret odotukset tulevasta, tai en sanoisi liian suuret, mutta siitä mitä puhuttiin tulevaisuudesta sai aikaan älytön kärsimättömyys. En ole painostanut, mutta aina silloin tällöin ottanut puheeksi, missä mennään..
Ja kun olen kysynyt suoraan tunteista ja ajatuksia meistä niin se huolestuu että epäilen hänen rakkautta. Teot ja sanat puhuvat puolestaan enkä voi epäillä etteikö rakastaa koko sydämellä.
Meillä muutenkin molemmilla taakse jäänyt elämä, eikä olla perheenperustamis-iässä. Se olisikin ihan juttu.
Jaksan kyllä mennä eteenpäin näinkin. Toivon vain ettei turhista puhuta, anneta hassuja odotuksia tulevasta, jos ei loppujen lopuksi ole niihin valmis.
Päätin unohtaa unelmat. Minulla on silti unelmien Mies mun rinnalla. :)
Edelliseen: ... se olisikin ihan ERI juttu.
Onkohan sinulla kärsimätönkö tosiaan unelmien Mies rinnalla, jos jotakuta toista kaipaat ja rakastat. Enpä usko, pelkkää provoa koko ketju taas.
en minä löytänyt kyllä kun puhuttavan yhdestä.
pakkomielle vääntää joka juttu tähän että sulla on toinen ? mikä mielessä mättää kun aina keksii tätä samaa?
aina asialla. peilaa omaa tilannetta kaikkiin.
EI todellakaan ole kukaan muu mielessä! Miksi aina väänetään asiat joksikin muuksi? Anteeksi nyt vaan kun tänne kirjoitin! En erehdy tekemään sitä toista kerta.
Kiitos muille kannanotoista!
Hyvää loppusyksyä ja talven odotusta!
oon.