Teeman ohjelma

kissis

Eipä tullut paljonkaan ideoita Paraisten kehittämiseksi. Eikö liikenneympyrään voisi laittaa opastetta että myös keskustan kautta pääsee takaisin saaristotielle ja sitten muutama ruoka-, kala ja vihanneskauppa keskustaan?

2

206

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jippemd

      Keskustan ongelma on että siellä ei ole oikein mitään. Esim täysin käsittämätöntä että paraisten yhdellä parhaimmista paikoista sijaitsee taksiasema! Siihen sopisi ravintolakahvila terasseineen. Vierasvenesatama on taas on kuin joku hylätty takapiha, kaikki paikat repsottaa ja tehdasmaisema kruuunaa kokonaisuuden. Ruokakauppoja keskustaan turha ängetä, reimari ja s-market hyvillä paikoilla ja parkkitilaa löytyy.

    • kuttu

      Olisi kiva käydä Paraisten keskustassa suntin ja siltojen ym. takia, mutta kun siellä ei ole oikein mitään niin tulee vaan käytyä marketeissa :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      63
      1959
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      27
      1535
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1092
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      840
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      783
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      612
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      600
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      538
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      533
    10. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      119
      494
    Aihe