Luuli kai virolaisia orjikseen?
http://www.lansi-savo.fi/uutiset/lahella/siitarille-kolme-kuukautta-ehdollista-vankeutta-223362
Siitarille kakkua
12
400
Vastaukset
- fghdh
Perussuomalaisten pitäisi antaa lähdöt ko. henkilölle puolueesta. Henkilön itsensä pitäisi ymmärtää luopua kaikista luottamustehtävistä. Ei vankeustuomiota kärsivä henkilö enää nauti kansan luottamusta, vaan on häpeäksi kaikelle missä on mukana. Mikkelin perussuomalaisissa vikana on se että siellä taitaa olla liikaa tätä oikeistolaista siipeä. Taidan jättää ensi kerralla äänestämättä heitä, jos ei tule kunnon ehdokkaita.
- Narrit kuriin
Ihan oikein, että tuomioita tulee. Toivottavasti muutkin poliitikot saadaan kiinni rötöksistään, niin kuin viimeaikainen kokoomuslainen murhaaja.
- 65456ghj56fj65fj
Onneksi nämä tulee nykyisin kaikkien tietoon ja päättäjiemme toimista voi jokainen tehdä omat johtopäätöksensä. Luottamus koko puolueeseen kärsii jos tämä mies jatkaa siellä. On ainakin pettänyt minut äänestäjänä. Luikurit ovat tiensä valinneet. Tämä mies näytti toimillaan millaista on keplottelu ja oman taloudellisen edun tavoittelu toisten kustannuksella. Riistoporvarimeininkiä.
500.000 euroa riisti työmiehiltä ja teki konkurssin firmallaan. Osakeyhtiön konkurssihan on tämän ajan merirosvousta monesti. Jätetään verot ja laskut maksamatta ilman henkilökohtaista vastuuta.
Kaikki menee, vain rahat jäävät itselle. Vieläkö ilkeää naamaansa kylillä näyttää?
Juuri tälläiset henkilöt ovat yhteiskuntamme mätäpaiseita.- suomalainentyömies
Ei virolaisille duunareille tartte ylityö tai lomakorvauksia maksaa,ammattitaidotonta paskasakkia.Suomalainen duunari tekee neljässä tunnissa saman kuin viron paska kolmessatoista.
- Jorma Kovanen-Housu
Joutaisi työleirille ainakin 10 vuodeksi!!! Tehtäisiin vaikka se kanava keskisuomeen. Semmonen joka yhdistäisi saimaan ja päijänteen vai oliko keitele.
- Seppo Vanamo
Menkää katkerat läskit lenkille sieltä näppäimistön takaa. Tekis teille hyvää.
- lapio ja kanki
Mutta Maamerkki-infran veljekset eikun jatkaa vaan. Konkkaa konkan perään. Gasellimaista huijausta kentällä!!
- töötönmetalmes
Taas yrittäjää vainotaan.! Näinhän sitä toimii moni tälläkin hetkellä se on sitä kilpailukykyä!
- päin persua
Persut haluaa työtä suomalaisille, mutta paikallinen persupomo palkkaa mieluummin virolaisia töihin nälkäpalkalla, sen sijaan että työllistäisi suomalaisia ihan rehellisesti.. hienoa Siitari! Olet täysiverinen rötösherrapoliitikko! Juuri sellainen mitä puolueenne henkinen esi-isä Vennamo vihasi!
- markiisimies
Nyt siitarille persuista kenkää ja sassiin. Kyllä Jukka Pöyryä kovistellaan, miestä jolla on kaupunkilaisten luottamus, mutta kyllä nyt jukolauta Siitari pihalle!!!!!!
- äänestäjä
markiisimies kirjoitti:
Nyt siitarille persuista kenkää ja sassiin. Kyllä Jukka Pöyryä kovistellaan, miestä jolla on kaupunkilaisten luottamus, mutta kyllä nyt jukolauta Siitari pihalle!!!!!!
Pöyryä kuvailtiin yhteistyökyvyttömäksi. Olisiko ts. niin että ei lähtenyt mukaan poliittisiin lehmänkauppoihin ja hyvä-veli-järjestelyihin. Siksi leima otsaan ja pihalle.
- CarlF
äänestäjä kirjoitti:
Pöyryä kuvailtiin yhteistyökyvyttömäksi. Olisiko ts. niin että ei lähtenyt mukaan poliittisiin lehmänkauppoihin ja hyvä-veli-järjestelyihin. Siksi leima otsaan ja pihalle.
Ei mene persuillakaan hyvin kun tärkeimpiä henkilöitä puoluessa Mikkelissä ovat todellinen rötösherra työntekijöiden riistoineen ja ikivanha muumio kelle teitten varsilla kasvavat lupiinit ovat tärkeimpiä asioita maailmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1052643Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww1041825- 671545
EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje181250Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi231073- 81983
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe48980- 95958
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta121951Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta339839