Haluan tehdä kuvat tiedostoista paperille itse. Enää ei varmaan kannata litkujen kanssa pimiössä touhuta. Mikä on nykyisin paras menetelmä?
Tiedostot kuviksi laadusta tinkimättä
2
719
Vastaukset
- wwwoman
....siirtyä siihen "digiaikaan".
Olen itse digikameran käyttäjä,enkä tavalliseen kameraan enää vaihda.
Kuvien käsittely on helppoa tietokoneella, niin muokkaus kuin tulostaminenkin. Tulostimen laatuun kyllä kannattaa sitten satsata,jotta saat kuvista tarpeeksi hyviä.
Mikäli haluat kuvasi paperisiksi muutoin, kuin itse tulostamalla, on esim. Ifillä hyvä palvelu sitä varten. Netin kautta lähetät ne kuvat kehitettäväksi, jotka haluat albumiisi. Kuvat tulevat muutamassa päivässä.
Eikä hintakaan päätä huimaa, halvemmaksi se tulee,kuin itse tulostaminen. - .....
Kyllä vanha pimiötyöskentely tuottaa valokuvia, jotka voittavat digitaalimaailman aikansaannokset 10-0.Jos aiot kuitenkin digitaalisesti kopiot saada aikaan, niin paras ja myös edullisin vaihtoehto on IFI:n ja vastaavien labbisten palvelusten käyttö.
Filmikuvat voit saattaa tiedostomuotoon vaikkapa filmiskannerilla, jolloin voit niitä aivan samallatavoin muokata photoshopissa kuin digikamerankin tiedostoja.Jos filkkajärkkärin omistat, niin saat laatukuvia edullisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 22714861
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m212227Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381873- 1471288
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes951260- 251138
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30902- 89859
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80735Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80708