Maanantaina

Se on sitten maanantaina taas tilipäivä. Tulee sossusta oikein isot rahat tilille. En tiedä mihin ne saa tuhlattua. Täytyy varmaan antaa puolet hyväntekeväisyyteen.
478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan sinulla aikaa miettiä tässä pari päivää, mihin rahasi hurvittelet

Äänestä

Pankkipäivä onkin poikkeuksellisesti kolmas. Porukkaloton voisi ostaa kun ei
raaski eläkkeestä laittaa rahapeleihin liikaa rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ateisti81 kirjoitti:

Se on sitten maanantaina taas tilipäivä. Tulee sossusta oikein isot rahat tilille. En tiedä mihin ne saa tuhlattua. Täytyy varmaan antaa puolet hyväntekeväisyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu