Muranen vapaana

Muranen on kävellyt tänään klo 7.00 vapauteen. Olkaapa tarkkoina siellä Orioninkadun suunnalla.
301197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Täälläkö muka asuu? Mistäs tiedät?

Äänestä

Tunnen miehen. Eilen kyseli olisko kenellä jalkajousta tai rynkkyä myynnissä.

Äänestä

Lappeenrannassa asuu juuh, näyttäs löytyvän jopa Facebookista :P Kohta jytisee taas jossain, kattokaa vaan..

Äänestä

Onko tää totta?

Äänestä
  • Veispuukin mukaan asuu laukaalla.

    Äänestä

  • pukumiehethaisee kirjoitti:

    Veispuukin mukaan asuu laukaalla.

    Laukaalla oli avovankilassa varmaan

    Äänestä

kuka tämä muranen on?

Äänestä

Hahhaha..kuka tämä muranen on? nahkapallitkin löytäneet nykyajan..

Äänestä
  • antaa ihmisen olla.... kaikki tekee virheitä, jotkut enemmin jotkut vähemmin.

    Äänestä

no voi voi? eikö teillä ole muuta vahtimista ...tulee vielä ampumaan teitä imukuppi nuolia ...saatana antakaa miehen olla rauhassa eiköhän tuo ole tuomionsa lusinut.

Äänestä
  • samaa mielipuolta! antaa jo miehen olla!

    Äänestä

Kyllähän Murasen kuten jokaisen muunkin henkirikoksen tehneen pitäisi istua telkien takana elämänsä loppuun asti. Nyt kun laki on se mikä on niin ei sille minkään voi.

Murasen puolustukseksi pitää sanoa että ihan tolkulliselta ukolta se on haastatteluissa vaikuttanut joten eiköhän sieltä linnasta pääse monta kertaa vaarallisempiakin tyyppejä ulos.

Tiedä sitten onko tuossa Lappeenranta -kuviossa edes mitään perää. Pitihän sen kidnappaaja-Turusenkin täällä asua mutta eipä ole näkynyt.

Äänestä
  • onhan suomessa muitakin murhaajia. pitäiskös niidenkin olla koko loppuelämä vankilassa??? entäs jos sie pimahtaisit ja tappaisit vaikka vaimosi, olisitkos edelleenkin samaa mieltä rangaistuksen kestosta? epäilen.

    Äänestä

  • kuka vaan voi pimahtaa jos tarpeeksi ärsytetään ja kiusataan, ellei sitten satu olemaan robotti...

    Äänestä

  • liitto-orava. kirjoitti:

    onhan suomessa muitakin murhaajia. pitäiskös niidenkin olla koko loppuelämä vankilassa??? entäs jos sie pimahtaisit ja tappaisit vaikka vaimosi, olisitkos edelleenkin samaa mieltä rangaistuksen kestosta? epäilen.

    Lue ensimmäinen lause.

    Olet ilmeisesti ihan v*tun jumissa. Totta kai jos rikoksentekijät saisi itse päättää niin mistään ei saisi mitään rangaistusta. Näin ajattelisin luonnollisesti myös itse jos jonkun rötöksen suorittaisin.

    Äänestä

  • Ootko vähän uuno? kirjoitti:

    Lue ensimmäinen lause.

    Olet ilmeisesti ihan v*tun jumissa. Totta kai jos rikoksentekijät saisi itse päättää niin mistään ei saisi mitään rangaistusta. Näin ajattelisin luonnollisesti myös itse jos jonkun rötöksen suorittaisin.

    Sen takia rangaistukset määrätään laissa eikä kysytä rikolliselta että mitä se mahdollisesti teostaan haluaisi.

    Äänestä

  • hmmmm.... ???

    Äänestä

  • täh??? puhu suomea!

    Äänestä

pitäsköhän sen murasen mennä nyt suorittamaan se silloin kesken jäänyt varusmiespalvelus loppuun ?

Äänestä

Muranen kävi just S-marketissa.

Äänestä
  • joo mie näin just murasen prismassa... antakaa jo olla!!! eiks ihmisillä todella ole muitra huolenaiheita??? naurettavaaaaaaa!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • ai kävi es-marketissa? oliks sillä es-kortti? ajoiko se Escortilla? hah, hah, heh,heh hohohohohhoo, es-kortti ja Escortti, hahahahhahah.

    Äänestä

Kaupunki luovuttaa hänelle kultaisen jalkajousen.

Äänestä

Nämä tällaisten juttujen kirjoittajat vois lopettaa nyt ja heti. Teidät on aika helppo paikallistaa ja lopettaa tuo hörhö-ihailu-idioottimaisuus, jos ei muuta fiksumpaa puhetta tule? Pää kiinni ja sormet kalsareihin.!

Äänestä
  • kuulapyssyEKI = MM

    Äänestä

Luetun ymmärtämisessä jotain vikaa? Missähän viestissä murasta on ihailtu? Pidä sinä vaan se käsi siellä konehuoneessa..

Äänestä

eipä taija muranen olla lähelläkää tätä vitun tuppu homo lepraa

Äänestä

no ei tääl kirjoitellakaan kenestäkään Taija Murasesta. Eix Taija oo naisen nimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mika. kirjoitti:

Muranen on kävellyt tänään klo 7.00 vapauteen. Olkaapa tarkkoina siellä Orioninkadun suunnalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu