Mulla on Jagge mutta ex. tyttöystäväni haukkui autoeroottiseksi kissafetissiksi ja teki bänät. Josko vaihtaisi Alfaan niin paranisko edes tuo erotiikka?
Tosimiehen ongelmia
20
2492
Vastaukset
...ei voi suositella autonvaihtoa, vaan kissan mallista Parparaa. Have fun!
- Slayer
Vaihda Alfaan niin eipä enää sanota autoeroottiseksi vaan homoeroottiseksi.
- Tom
jo alla päristävää Harrikkaa!
- omistaja
Jag-ladyllä terävä kieli...kiinnostavaa...Jagge ja nainen "samassa paketissa" :o
- omistaja
JaguarLady kirjoitti:
..kiittäneet, kutka on tajuihinsa tulleet *köh köh*
*naurua*itsevarmuutta ...no ilmankos Jagella ajelet
- KPy
Ja en tarkoita autoa ;-)
- HEF
Eikös Leidien vuosimalli ole aina se 22 :)
- xjr-98
Tajuaahan tämän kaikki että viesti on provo, mutta kerronpa tähän väliin tositarinan :)
Ostin nykyisen autoni ja ajoin erään baarin pihaan tapaamaan tyttöystävääni. Hänen kaverinsa (siis myös naispuolinen) kysyi missä mun autoni on etsiskellen katseellaan mustaa Camaroa.
sanoin ostaneeni tänään uuden auton ja sanoin että se on tuo sininen.
Pimu kysyi että tuo Saappi vai!?!?
Silloin ei naurattanut, mutta jälkeenpäin kyllä.
Ei Jaguarilla naisia saa, mutta ei varmaan menetäkkään :)- HEE
Toi sattuu ;)
Melkein samanlainen vaikutus mulle oli se vanhemman herrasmiehen heittämä kommentti "komeasta koirasta" nokkapellillä. - provo
Täällä käytetään helposti sanaa provo, provoilla ym vaikka itse en ymmärrä niitä provosoiviksi enkä provokaatioiksi!
Onko nykyään kaikki provoa mikä ei ole itsensä lähettämää?
Määritelkää ja auttakaa aloittelijaa. - omistaja
kukaan???...ehkä...hanki Jaggea sen takia että pitäisi naisia pokata tai että nykyinen pysyisi >
jos näin on niin kyllä on mielestäni hankkimisen ja kaiken muun lähtöperusteet hippasen hukassa > kyllä omasta mielestäni Jagge hankitaan ITSELLEEN
muilta mielipiteitä ja mieltymyksiä kysymättä > näin ainakin itse tein - xjr-98
provo kirjoitti:
Täällä käytetään helposti sanaa provo, provoilla ym vaikka itse en ymmärrä niitä provosoiviksi enkä provokaatioiksi!
Onko nykyään kaikki provoa mikä ei ole itsensä lähettämää?
Määritelkää ja auttakaa aloittelijaa.provokaatiosta lyhennettynä provosta on yksinkertaisesti:
viesti joka on kirjoitettu tarkoituksena aiheuttaa ärsytystä.
Tietynlainen sarkasmin ja viduilun bastardo.
Eli jostain on kivaa kun toiset vetää herneen nenuun luettuaan kieliposkessa kirjoitetun viestin ja ottavat sen tosissaan. Tämän jälkeen alkaa viestiketju kasvaa ihmisten ottaessa kunnolla lämpöä.
Joskus provoilut voivat olla ihan hauskoja, mutta tähän foorumiin ne eivät oikein sovi.
Sitäpaitsi täällä suurinosa (minua lukuunottamatta) on fiksuja ja jättävät moiset jutut omaan arvoonsa. - xjr-98
omistaja kirjoitti:
kukaan???...ehkä...hanki Jaggea sen takia että pitäisi naisia pokata tai että nykyinen pysyisi >
jos näin on niin kyllä on mielestäni hankkimisen ja kaiken muun lähtöperusteet hippasen hukassa > kyllä omasta mielestäni Jagge hankitaan ITSELLEEN
muilta mielipiteitä ja mieltymyksiä kysymättä > näin ainakin itse teinsitä juuri tarkoitin..
- Provo
xjr-98 kirjoitti:
provokaatiosta lyhennettynä provosta on yksinkertaisesti:
viesti joka on kirjoitettu tarkoituksena aiheuttaa ärsytystä.
Tietynlainen sarkasmin ja viduilun bastardo.
Eli jostain on kivaa kun toiset vetää herneen nenuun luettuaan kieliposkessa kirjoitetun viestin ja ottavat sen tosissaan. Tämän jälkeen alkaa viestiketju kasvaa ihmisten ottaessa kunnolla lämpöä.
Joskus provoilut voivat olla ihan hauskoja, mutta tähän foorumiin ne eivät oikein sovi.
Sitäpaitsi täällä suurinosa (minua lukuunottamatta) on fiksuja ja jättävät moiset jutut omaan arvoonsa.En tunne täkäläisiä tapoja koska minun mielestäni viduilu ei koskaan ole hauskaa (vain ehkä kirjoittajalle). Onnettoman juttu on lähinnä tragikoominen ja siksi osittain hauska. Provoilua se ei ole koska sillä ei hyökätä kenenkään kimppuun eikä sillä ole tarkoitus aiheuttaa vitutusta lukijoissa a'la Mondeo on täysi paska. Päinvastoin kysytään neuvoa kokeneemmilta! Missä mättää kun emme ymmärrä toisiamme vai onko sinun määritelmäsi kovin subjektiivinen? Kyllä kai kohtuuhauskat jutut tälle foorumille sopivat. Ainakin juttusi Asiaan palaamisesta oli loppujen lopuksi huumoria?
- omistaja
xjr-98 kirjoitti:
provokaatiosta lyhennettynä provosta on yksinkertaisesti:
viesti joka on kirjoitettu tarkoituksena aiheuttaa ärsytystä.
Tietynlainen sarkasmin ja viduilun bastardo.
Eli jostain on kivaa kun toiset vetää herneen nenuun luettuaan kieliposkessa kirjoitetun viestin ja ottavat sen tosissaan. Tämän jälkeen alkaa viestiketju kasvaa ihmisten ottaessa kunnolla lämpöä.
Joskus provoilut voivat olla ihan hauskoja, mutta tähän foorumiin ne eivät oikein sovi.
Sitäpaitsi täällä suurinosa (minua lukuunottamatta) on fiksuja ja jättävät moiset jutut omaan arvoonsa.jos joskus joku "ei niin vakava" kirjoitus saa VÄLILLÄ suunpielet nousemaan ylös (keskellä esim. työpäivää) niin asiansahan se on hoitanut paremmin kuin hyvin...ja jos joku ei pientä ruoskaa kestä niin VOI VOI > narua saa kaupasta ja veitsiä löytyy keittiöstä...onkohan itsetunnossa tai hankitun kulkuneuvon ulkonäössä/merkissä jotain vikaa (ja tiedostaa itse sen) kun menee heti "herne nenään"... ja kuten edellä mainitsin Mondeo = kulkunevo kuten bussi tai juna...tai ainaki samannäkönen > EI AUTO :o :) :)
- Suapi
jos ei ossoo hoitaa mirriä! Vaiha autoo ja tuu kaupassa saapil lua!
- HEF
Kauan,kauan sitten jouduin usein reissaamaan töitteni takia Turun ja Hesan väliä. Tämän muuten tylsän maantiepätkän eräs mieli etappeja oli Tarvontiellä kehä kolmoselta Hesaan mennessä pitkä ja jyrkähkö ylämäki. Tässä mäessä oli nautittavaa kuunnella kun XJ-6:n 4.2 kone alkoi tekemään töitä. Kierroslukumittarin viisari ei tipahtanut viiruakaan alaspäin, mutta koneen syvenevä ääni kertoi että koneen kaikki 106mm ovat nyt "duunissa." Taas erään kerran matkalla Hesaan olin ohituskaistalla erästä isokoppaista Bemaria ohittelemassa. Vauhti oli siinä vaiheessa varsin sivistynyttä n.110-120 km/t. Yllätyksekseni huomasin että naapuri pistääkin pientä pesään aikoen näin estää ohitukseni.
No muuta ei sitten tarvittu.Loikkari pois päältä, vaihde kolmoselle, ja kaasujalka suoraksi. Varvit punaiselle ja nelosta pesään. Ja sitten lopuksi loikkari päälle, tietty hivenen kytkimellä pehmentämällä. Lopputulos oli tietty selvä. Bemarista loppuivat paukut, vaikka tehokas auto olikin, joten saatoin näin palata oikealle kaistalle, tosin huiman ylinopeuden saattelemana. Hiljentelin taas nopeuden sallituille rajoille, olipahan provokaattori palautettu maan pinnalle.
Tässä vaiheessa kuului takapenkiltä nuoren naisen ääni, joka kysyi:"Anteeks, mutta mikä auto tää on?" Kauhukseni huomasin unohtaneeni, että olin tavoistani poiketen ottanut pari liftarityttöä kyytiin ennen Tarvontien alkua, jotka nyt varmaan ihmettelivät, että mikä tohon jätkään meni.En nimittäin ole ratissa kovinkaan hyvä seuramies, eikä takapenkilläkään paljoa keskusteltu, joten tuo pieni episodi sai minut unohtamaan kyytiläiseni hetkeksi. Vastasin kysymykseen että Jaguari. Ai jaa, sanoi toinen nuorista naisista, ja peruutuspeilistä huomasin heidän nyökyttelevän keskenään tietävän näköisinä. Itseäni vähän hävetti, mutta kyseltyäni josko olin pelästyttänyt heidät, oli vastaus ettei millään muotoa. Päinvastoin, tästäpä riitti kavereille kertomista. Jagge oli siihen maailman aikaan huomattavasti harvinaisempi kuin nykyjään.
Erään toisen kerran olin hakemassa tuttavani kahta tyttölasta päiväkodista samaisella autolla. Oli sateinen päivä, ja kauhukseni huomasin että nämä kaksi nuorta daamia kömpivät takapenkille varustautuneina kuraisin saappain ja asustein.
Välittömästi taakse päästyään heleä ääni ilmoitti." Ai kun tää on ihana auto, täällä on tuhkakuppikin tässä keskellä." Sulin. Harvoin on auton imurointi tuntunut niin kevyeltä.
Tällaista voi siis Jaggen kanssa tapahtua.
Eli,kyllä siis kissa viehättää, ikään katsomatta.- kysellen
R&T:ssä oli pari kolme vuotta sitten kysely millaisella autolla nainen toivoisi treffeille noutavan kaverin ajavan. Siisti ja ehjä olivat yleisimmät vastaukset. Automerkin maininneista selvästi suurin osa toivoi sen olevan Jaguar, jokunen ferrari ja porsche sai haja ääniä.
- AR156
ollu Alfa Romeo jo pitkään ja "partaa" (olen mies, hetero) on aina riittänyt, liekö auton syy vai että olen rikas adonis. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026638
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313980törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303425Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831817- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471113Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11940- 42899