Mitä ihmettä?

Asensin äsken Norton Securityn koneelleni. Poistin samalla vanhan virustorjuntaohjelman. Kun katsoin toimintokeskusta, se ilmoitti, että virustorjuntasovelluksia olisi käytössä kaksi.. Molemmat näyttivät olevan Norton Security. Mitä ihmettä tämä tarkoittaa?
4149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi olla virheilmoitus.

Äänestä
  • Kyse oli juurikin virheilmoitus. Tarkistaessani äsken toimintokeskuksen se ilmoitti, että palomuureja ja virustorjuntaohjelmia on vain yksi Norton IS.

    Äänestä

  • Onko jotain, mitä Nortonin asetuksissa pitäisi muuttaa? Eikös tuossa IS:ssä ole verkkopankkisuojaus?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nopeasti apua! kirjoitti:

Asensin äsken Norton Securityn koneelleni. Poistin samalla vanhan virustorjuntaohjelman. Kun katsoin toimintokeskusta, se ilmoitti, että virustorjuntasovelluksia olisi käytössä kaksi.. Molemmat näyttivät olevan Norton Security. Mitä ihmettä tämä tarkoittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu