EX KIVITILAN TYÖNTEKIJÄ...

TJ väitti että ei ole eikä ole ollut ennen näitä merkintöjä.
Löytyskö joku Ex-kivitilan työntekijä joka kertois miten näitten rekisterien laita on ja varsinkin on ollut? Ottas vaikka yhteyttä sinne iltalehteen ja kertos tosiasian rekisterien suhteen. Oikeasta vastauksesta vois saada sopivan palkkionkin? Itse olen valmis myös rahottamaan tätä kommenttia!!!
54335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mielenkiintoinen ehdotus.firman toimintatavat ovat olleet pitkään tiedossa,joten katkeria työntekijöitä löytyy varmasti.tehkäämme yhdessä ja joukkovoimalla tästä yrityksestä varoittava esimerkki.meissä on voimaa!!!!

Äänestä

Realitycheck olisi nyt paikallaan , puheet on kuin olisitte hallitusta kaatamassa. Jäitä hattuun pojat niin sydänkin voi paremmin.

Äänestä
  • Mitäs ihmeellistä tai kielteistä siinä ois jos joku tietävä tulis framille kertomaan asioista niinkuin ne todellisuudessa on ollut. Parempi kai niin senkun että täälä vaan arvaillaan niitä näitä.

    Äänestä

Kansakouluajoista muistelen kantelupukkien olleen pohjasakkaa poikaporukoissa, eikä kielikellolla laulamisen jälkeen vähään aikaan kavereita ollutkaan, tai ainakin piti kärsiä lumipesu, pään hierontaa rystysillä tms. Pahateko oli toki silloinkin kielletty, mutta kantelupukista ei edes mummoni mielestä olisi kasvanut miestä. Kolttoset täytyi itse uskaltaa tunnustaa kiinni jäädessään, jos kerran uskalsi tehdäkin.

"Asiakas on mulkku" antaa melko värikkäällä tavalla varoituksen siitä miten kyseisen henkilön kanssa tulisi käyttäytyä keskusteluissa; käyttäydy asiallisesti ja rauhallisesti, älä provosoidu, etsi joustavaa ratkaisua ongelmissa jne. "Mulkku" on kuin "kenkku", ei kusipää. Kumma ettei miehet enää arvostelua kestä.

Äänestä
  • Jouduitko olemaan aina kauankin ilman kavereita?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilmianto kirjoitti:

TJ väitti että ei ole eikä ole ollut ennen näitä merkintöjä.
Löytyskö joku Ex-kivitilan työntekijä joka kertois miten näitten rekisterien laita on ja varsinkin on ollut? Ottas vaikka yhteyttä sinne iltalehteen ja kertos tosiasian rekisterien suhteen. Oikeasta vastauksesta vois saada sopivan palkkionkin? Itse olen valmis myös rahottamaan tätä kommenttia!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu