Elikkä nyt tarvisin jonkun asiantuntevan apuja kun en viitsi lääkäristä hakea apua koska luulen että sieltä tulee vain enemmän harmia kuin hyötyä minun tapauksessani.
Vetelin tuossa kesän eli noin 4kk aika paljon ekstaasia ja pilveä sekä hieman sieniä ja lsd:tä ja ekstaasin jatkeaineena oli luultavasti aina amfetamiinia...
Nyt sitten kun olen ollut 2 viikkoa ilman kaikkea olen hikoillut kainaloista kuin pieni porsas ja tunnen hieman voimattomuutta välillä.
Olisiko nämä oireet vain vieroitusoireita vai olenko nyt mennyt sohlimaan keskushermoston sitten oikein kunnolla.
Ekstaasin annoskoot eivät olleet mitään pieniä ikinä ja sitä tuli otettua kyllä ihan olan takaa.
Kiitos jo etukäteen vastaajille
Vetelin tuossa kesän eli noin 4kk aika paljon ekstaasia ja pilveä sekä hieman sieniä ja lsd:tä ja ekstaasin jatkeaineena oli luultavasti aina amfetamiinia...
Nyt sitten kun olen ollut 2 viikkoa ilman kaikkea olen hikoillut kainaloista kuin pieni porsas ja tunnen hieman voimattomuutta välillä.
Olisiko nämä oireet vain vieroitusoireita vai olenko nyt mennyt sohlimaan keskushermoston sitten oikein kunnolla.
Ekstaasin annoskoot eivät olleet mitään pieniä ikinä ja sitä tuli otettua kyllä ihan olan takaa.
Kiitos jo etukäteen vastaajille
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ja tähän vielä lisätäkseni niin ruumiinlämpöni on aikalailla sen 2 viikkoa ollut koko ajan 37,2. Mutta kuumeiselta oloni ei tunnu vaan hieman erilaiselta.
Toivottavasti essojen jatkeena oli amfetamiinia eikä mitään tutkimuskemikaaleja.
Mitä tarkoitat tällä ?
="samat" yhdisteet, halvemmista/yksinkertaisimmista aineista=huono homma, ennemmin tai myöhemmin. seuraile oireitasi
okei okei, v1tun huono
Jep tota mulle myytiin ekstaasi pillereitä jotka sisälsi melkein kokonaan vain amfetamiinia ja vähän MDMA kun otti puolikkaan ei tuntunu missään kokonaisesta meni jo oloihin tyypilliset Pirin vaikutukset nyt sitten on masentaa ja vituttaa ja tuntuu että ötököitä ryömii ihon alla tosiaan nyt alle kuukausi ja masennus on melkein kokonaan pois. Niin minkälaisia annoskokoja otit? ei tarvi olla huolissaan mun mielestä ku noi on nimenomaan vieroitusoireita jotka voi kestää 1-10 viikkoon eli pahimmillaan sen 2 ja puoli kuukautta tai enemmän mistä näistä tietää. Nyt ainakin lopetan omalla kohdalla stimujen käytön. Onko sulla ollu masennusta,keskittymiskyvyttömyyttä tai mielialan vaihteluja btw.nou hätä kyllä vieroitusoireista sä selviit.Joskin vieroitusoireet voivat olla sitten yhtä helvettiä toisinaan aluksi mulla oli kyllä itsemurhamasennus ja impulsiivisuutta.
Parhaimmillaan tuli otettua 4 nappia aikas vahvoja vuorokauden 12 tunnin sisällä ja 4kk aikana pisin tauko oli 2 viikkoa. yhteensä nappuloita tuli syötyä tuon 4kk sisällä varmaan 40 kpl
Aijjjjjaaaajaai kuulostaa pahalta ei auttais yhden kuukaiden aikana ottaa enemmän kuin pari kolme nappii toivottavasti et oo menny söhlimään aivojen serotoniinituotantoa katos ku ekstaasissa aivot tykittää kaikki serotoniinit synapsiin kerralla ja siinä kestää viikkoja'kuukausia kun välittäjäaineet ovat samalla tasolla. Katos jos niitä popsii koko ajan niin sulla ei välttämättä enään ikinä palaa serotoniinit samalle tasolle. Nyt annan sulle neuvon otappas sen nimist. Ainetta kuin e EPA se lisää serotoniinia aivoissa ja olot tasaantuu syö myös banaania se kuulemma vähentää neurotoksisuutta. Miten sä pystyt vetämään noin järkyttäviä määriä mämmiä olen itse elämän aikana ottanu kaks ekstaasi nappii ja totesin että liian vahva aine mulle ja Jos 10 kpl kuukaudessa ei alkuunkaan hyvä nyt hyvä mies järki käteen . polta ennemmin pilvee niin ei tuu haittoja tai ennemmin Heroiinia tai jotain opiaattia käytät kuukauden putkeen kuin 10 mdmma nappia per kk.
Ootko muuten mies vai nainen ? Miehillä se ekstaasi ei ole yhtä haitallista kuin naisilla .nyt kannattaa toivoa että niissä napeissa oli enemmän amfetamiinia kuin sitä madmaa.no eihän se Pirikään hyvää tee mutta ei YHtä haitallista kuin essottelu.pahimmassa tapauksessa olet hankkinut itsellesi pysyviä aivomuutoksia.Miks muuten otit noin isoja annoksia nyt jos olet nainen niin epäilen että itket koska sait tietää mitä sulle on voinut käydä . mä autan sua ja neuvon. Ja paino vaikuttaa kanssa siihen kuinka haitallista aine on.
Mies olen. Se vaan lähti käsistä ja siinä jotenkin se tajunta meni siihen tilaan että ei enään ymmärtänyt että sitä on haittaa ja muu maailma katosi tavallaan ympäriltä kokonaan. Alkoi tavallaan elämään sellaisessa pienessä ympyrässä ja en enään yhtään kyllä vähättele sitä miten näihin aineisiin voi jäädä koukkuun koska ei sitä loppupeleissä itse edes ymmärrä kun niitä vähän aikaa vetelee putkeen.
Ehkä tähän paras lääke on nyt sitten tosiaan aika. Tässä vielä mietin sitä että johtuisiko tuo hikoilu nyt tästä mdma:sta vai siitä että lopetin samaan aikaan pilven polttelun ja tuo pilven poltelu oli päivittäistä sen 4kk ajan.
Mitäs väliä sillä on hikoileeko saat olla onnellinen jos sulle eibtullu muita vieroitusoireita kannabiksen ja Amfetamiini johdannaisten käytöstä kuin hikoilu .
Oliks kivaa? :)
Oot mun idoli ja ehkä kovin tyyppi ketä tunnen!