Hei! Kaipaisin vastauksia, koska kissani käy nukkumaan ja vähän ajan päästä alkaa nykiä rajusti. Yhden kerran Tassu jopa murisi unissaan. Mikä voisi olla vikana?!
Kissani nykii nukkuessaan! Mikä vikana???!!?
4
1579
Vastaukset
- dffgsr
Kissat "nykivät" kyllä unissaan. Se on normaalia, älä ole huolissasi :) Näkevät kai unia.
- Katti Matikainen
Onko kunnolla unessa, kun nykiminen alkaa?
Jos on, niin näkee unia ja "elää" ne sen verran vahvasti, että nykii ja muutenkin saattaa liikkua siinä samalla. Ja jos kerta muita oireita ei ole, niin tosiaan uneksimisesta todennäköisimmin johtuvaa.
Koirat tekee samaa ja saattavat vingahdella siinä samalla.- Mijuu
Kyllä se ihan sikeässä unessa on. Kiitos vastauksistanne.
- rtrtyghj
Minun kissa myös tekee niin ja oletan että näkee unia, joskus naukuukin unissaan. Erään kerran nukkui sikeästi ja tassut kävi kuin olisi juossut ja samassa hyppäsi sohvan selkänojalle kuin olisi kiivennyt puuhun. Minä rauhoittelin kissaani, näytti ettei se raukka tajunnut missä on. Näki jotain pelottavaa unta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017423
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?794974- 794839
- 1324248
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan93028- 522679
- 402561
- 482229
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102201Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211830