Nyt on annettu kuormaa,

ja hartiat eivät riitä,te vainoojat
joiden oleellinen kapasiteeti ylittää lujuuslaskelmien toleranssin

7

94

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhä mieskituuttaja

      No niin no! Onko meillä oikein vainoojia? Niin täytisen väkeviä, että painavat hartiat lysyyn, pohkeet ja koko alaraajat pinkeimmilleen.
      Luotsihan on palstan arvohenkilö, ylläpidon siihen toimeen hyväksymä. Ällös siis pidä palstalla muita arvohenkilöitä.

      Toenperrään, mehän opllaan jo wanhoja ja raihnaisia kääkkiä, ite ainakin. Meikästä ei edes tomaatintaimen kouluttajaksi, mut itsen kanssa olisi mageeta tulla toimeen.
      Tarkotan ihan omassa kotona, hiuksiensa tai ikioman "petsamonnahkansa" alla.

      • ja jukupliut ajattelin,kun puskahuutona kuului avustustyöntekijän puskahuuto ja sillä ajatellamalla ajattelin amaa tarvitaan vielä,joten jatkan


      • Onko tutkimusta mielensäpahoittajista joita keskustelupalsta sylkee jatkuvasti ulos tuutistaan,mielenhäiriöt ja sillein,vain jollekin miielipideen poisto,voi olla koko elämä


      • tuokee valloo lissee
        rituliini_38 kirjoitti:

        Onko tutkimusta mielensäpahoittajista joita keskustelupalsta sylkee jatkuvasti ulos tuutistaan,mielenhäiriöt ja sillein,vain jollekin miielipideen poisto,voi olla koko elämä

        Jotain erityistä on tapahtumassa. Äsken tiekkarin työtasolla tallusteli pikkunen 2-pistepirkko. Kyöräsin sen ovesta ulos kun näin lämmintä.
        Se mihkään lähteny, kädellä käveli yhä kun valoon tuolta häätömatkalta tulin. Kuten sanoin; jotain eriskummallista on tapahtumassa.


      • rituliini_38 kirjoitti:

        Onko tutkimusta mielensäpahoittajista joita keskustelupalsta sylkee jatkuvasti ulos tuutistaan,mielenhäiriöt ja sillein,vain jollekin miielipideen poisto,voi olla koko elämä

        Rituliini hyvä!

        Nyt olet liian väsynyt ajattelemaan ja toimimaan. Ei luotsi viestejä halusta poista.


    • mikkään oo hukasa

      Ja hemmetti mitkään hartiat kokkoon lysähä, hakekaa iltalehdestä haaste, 21 päivän punnerrushaaste.
      Jos hartiat pakkaa lysähtämään ja voimat hukas, voi alkaa punnertamaan.
      Kehittyy käsivarret, hauikset kasvaa, mahanahkatkin kiristyvät, ettei ole syytyä valittaa, ite ne on voimansa kerättävä, ei siinä kaverin leviät hatrteetkaan auta.

      Vatsaliikkeitä ja punnerruksia, tai lenkille, kyllä ne voimat löytyy, jos innolla etsii.

      • ikä-aktivisti

        Mikkää oo hukasa

        Sinulla on tietoa ihmisen fysiikan toiminnasta. Kehoa voi alkaa voimistamaan mitä erislaisimmalla vempaimilla, mutta hyvät punnerliikkeet ei vät vaadi centinkään rahallista satsausta.
        Heitän liplakistani arvion, että Suomesta löytyy yli satatuhatta selkä- ja hartiakivuista kärsivää henkilöä. Niiden ratkaisijaksi haetaan apua lääkäreiltä fysioterapeuteilta ja hierojilta.
        Kuitenkin kaikkiin vaivoihin olisi saatavissa kotitreenista helpotusta ja apua.

        Hukasa-mies mainitsee löystyneet mahanahkat. Minulle niihin iskeytyi kivuliasta tyrän muodostusta. Apua alkoi tulemaan kotisohvan alle laitetuista koivista.
        Siitä tekemään istumaan-makuulle liikettä. Alku erittäin kivuliasta.
        Joka toinen päivä huilia, joka toinen treeniä. Tuo aloitusaika oli loppukesällä

        Kevätpäiväntasauksen viikoilla kunto oli jo paljon parempi. Selän, hartioiden hapenottokyvyn, myös psyyken. Kaikkin tuo vaikuttaa.
        Tietysti treeniin lisätään painoja voimien lisääntyessä. Nuo vievät hiukan aikaa, mutta sitovat paljon energiaa, joka muuten ohjautuisi itsesäälittelyyn.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1582
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      710
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe